YouTube 4K’lı Canlı Yayın Hizmeti ile Rakiplerini Zora Soktu

Merhaba teknoloji haberleri bekleyen arkadaşlar,

Bugün sizlere YouTube’un bir yeniliğinden bahsedeceğim. Eminim ki bu haber sizlerin de dikkatini çekecektir. Bildiğiniz gibi canlı yayın teknolojisi son dönemlerde ağırlık kazanan ve bir çok programda yer alan bir özellik oldu. YouTube’da yer alan canlı yayın hizmetine yeni bir özellik daha eklendi.

YouTube, canlı yayına önemli bir destek getirdi ve bu konuda ana rakibi olan Twitch’i zor duruma soktu.

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımızdaki rolünün artmasıyla çoğu teknolojik ihtiyacımızı bu cihazlardan gidermeye başladık. Bu cihazlarla birlikte laptop ve masaüstü bilgisayarlar da hâlâ popülaritesini korumaktadır. Tüm bu cihazlarda bizlere sunulan hizmetlerden biri de hepimizin bildiği gibi canlı yayın hizmeti… Bu imkanı sağlayan bir çok program da bizlere bu hizmeti sunmaktadır. Bu programların en önemlilerinden biri olan YouTube, 4K ekranları renklendirmenin yeni yollarını arıyor.

Canlı yayında 4K özelliği YouTube’un yeni bir hizmeti. Daha çok popüler video paylaşımlarında bulunan  YouTube, bugünden itibaren standard ve 360 derecelik videoları canlı olarak 4K çözünürlükte izlemenin yolunu açıyor.

Canlı yayınların 4K çözünürlüğünü desteklemesi, YouTube’u bu alanda önemli bir yere taşıyacak. Canlı yayın hizmetinin bu alandaki en büyük rakiplerinden biri olan Twitch, 4K çözünürlükte bir yayın için yeterli bant genişliğine sahip değil. Bu durum YouTube’un canlı yayın sektöründe ne kadar önemli bir seviyede olduğunu bizlere gösteriyor.

Siz de 4K çözünürlüğünde canlı yayın hizmetinden faydalanmak istiyorsanız YouTube’un bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında başka yeni bilgileri öğrenmek ve çevrenizdekilerle de bu bilgileri paylaşmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Tüm güncel teknoloji haberleri bizim aracılığımızla sizlere ulaşmaktadır. Görelim bakalım sırada hangi teknoloji haberi bizleri bekliyor.

youtube-4kli-canli-yayin-hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.