Yoga Book’a Alternatif Yeni Bir Tablet Yoga A12

Yoga A12, hem uygun fiyatı hem de esnekliği, inceliği ve uzun batarya ömrü sayesinde Yoga Book’a alternatif yeni bir Lenovo ürünü olarak dikkatleri çekiyor.

Lenovo, giriş seviyesi bir dizüstü bilgisayara eşdeğer nitelikte olan yeni tasarımı Yoga A12’yi kullanıcılarına tanıttı. Yoga Book’a alternatif olan bu yeni ürün, birtakım farklılıklar da getiriyor. Herşeyden önce Yoga A12, kalem kullanımına izin vermiyor ve Android işletim sistemi içeriyor. Yine 0,21 inç kalınlığı sayesinde Yoga Book’tan aşağı kalır yanının olmadığını da belirtmeliyiz.

12,2 inç boyutunda bir ekran ile dönüştürülebilir bir tasarıma sahip olan bu tablet, film izlerken istenilen şekilde katlanabilirken; gerektiği zaman bir dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilme özelliğine de  sahip. Bunun için tıpkı Yoga Book’ta olduğu gibi, Lenovo Yoga A12’nin düz ve dokunmaya duyarlı bir klavyesi bulunuyor. Klavyenin bu özelliği, cihaza daha zarif bir görünüm kazandırıyor.

2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip Yoga A12, Atom x5 çipi kullanmakta. Uzun batarya ömrü ile dikkati çeken tablette bu süre 13 saat olduğu için kullanıcılar açısından tercih edilme sebeplerine bir yenisi daha eklenmiş durumda. 8 Şubat’ta piyasaya sunulacak olan Yoga A12’nin yurt dışı satış fiyatı ise 299 Dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.