Yandex Haritalar’a Yeni Özellikler

Merhaba kıymetli teknoloji meraklıları, yeni bir gelişme ile karşınızdayım. Arama motoru ile hayatımıza giren Yandex, navigasyon ve haritalar özellikleriyle de bizlere hizmet vermeye devam ediyor. Yandex Haritalar yeni özellikleriyle güncellendi. Yandex Navigasyon ait bazı özellikler yeni güncelleme ile Yandex Haritalar’a da geldi. Yürüyüş yapmayı sevenleri ilgilendirecek bir özellik de, Haritalar’a eklendi.

Bilmediğimiz bir yere gittiğimizde en önemli kılavuzumuz, teknolojinin gelişmesiyle birlikte navigasyonlar olmuştur. İlk başlarda ayrı bir cihaz olarak bizlere yol gösteren navigasyonlar, teknolojinin gelişmesi ve akıllı  cihazların artmasıyla birlikte telefonlarımızda uygulama olarak bizlere hizmet veriyor. Bu konuda tanınan uygulamaların başında Yandex geliyor. Aynı zamanda dünyanın en çok tercih edilen arama motorlarından olan Yandex, gerçek zamanlı trafik bilgilerinin yer aldığı uygulamasını güncelledi. Yandex haritalar uygulamasında, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeniliklere imza atıldı.

Daha önce sadece Yandex Navigasyon’da bulunan sesli navigasyon özelliği, bahsi geçen güncelleme ile birlikte Yandex Haritalar’a da geldi. Araç kullanıcıları ulaşmak istedikleri rotayı belirlerken, ellerini kullanmak zorunda kalmayacak. Bundan böyle istedikleri rotayı seçerken sesli navigasyon özelliğinden faydalanabilecek. Bu yenilik, hem kullanıcıların işini kolaylaştıracak hem de muhtemel trafik  kazalarının önüne geçecek.

Yandex Haritalar’a yayaların rota oluşturmasını sağlayan bir özellik daha eklendi. Yürümeyi seven kullanıcılar, ulaşmak istedikleri noktaya doğru rota oluşturduktan sonra yürüme yolu tercihi de yapabilecekler. Geçtiğimiz aylarda masaüstü bilgisayarlarda Haritalar’a eklenen yürüyüş yolları özelliği mobil olarak da hizmete sunuldu.

Yandex haritalar, önümüzdeki günlerde de yeni özellikleri ile kullanıcılara hizmet vermeye devam edecek. Biz de yeni teknoloji haberleri ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Siz de bizi takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.