WhatsApp’da Olduğu Söylenen O Özellik Gerçek Değil

Merhaba değerli arkadaşlar, bu seferki teknoloji haberimiz bir uyarı niteliğinde olacak. Bu haberimiz, WhatsApp uygulamasında olduğu söylenen bir durumun gerçek olmadığı uyarısını yapıyor. WhatsApp’da ekran görüntüsü alındığında karşınızdakine bildirim gideceği yönündeki yalan haber, internette bir virüs gibi hızlıca yayıldı. Ancak bu haber tamamen asılsız…

WhatsApp’ın son güncellemesiyle görüntülü konuşma özelliği gelmişti. Bu özellikle ilgili olarak, yapılan konuşmalarda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gideceği konusunda doğru olmayan bilgiler paylaşıldı. Hatta bu gelişme ile ilgili ülkemizde, teknoloji siteleri ve ulusal basında haberler yapıldı.

Buna benzer haberleri Facebook üzerinde daha önce çok görmüştük. “Resmileşti dikkat!!” başlığıyla paylaşılan birbirine benzer birçok yalan haber yapılmıştı. WhatsApp’ın bu haberi de aynı şekilde yalan bir haber. Belli bir grup tarafından tekrar edilen bu paylaşımlar tekrardan gündeme geldi.

Snapchat gibi bazı uygulamalarda özel mesajlaşmaların yada gönderilerinin ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmesi gibi bir durum vardır. Ancak bu Snapchat’in yapısından kaynaklanıyor. WhatsApp ise kullanıcılarla yaptığı kullanım sözleşmesi gereği bu durumu etik görmüyor. Ayrıca böyle bir şey yaparak kullanıcılarını kaybetmek istemiyor.

Şu an için, başka bir açıklamaya kadar ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmeyecek. Böyle bir durum olduğunda zaten bunu sizlere aktarırız. Tüm teknoloji gelişmelerinde olduğu gibi en güncel teknoloji haberleri konusunda bizi takip etmeye devam edin. Diğer konularda da bilgi sahibi olmak için, sitemizde ayrıntılı bir inceleme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.