WhatsApp Kullanıcılarına Müjde

Merhaba kıymetli arkadaşlar, güzel bir teknoloji gelişmesi  ile daha karşınızdayım. Whatsapp kullanıcıları için müjdeli bir haberi sizlere aktarıyorum. Whatsapp, kullanıcılarını sevindirecek bir yeniliğe daha imza atıyor. En son, görüntülü konuşma özelliğiyle kullanıcıları sevindiren whatsapp, bu sefer de yanlışlıkla gönderilen mesajların düzenlenerek, tekrardan gönderilmesini yada iptal edilmesini sağlayacak.

2016 yılında, whatsapp kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerden biri görüntülü konuşma özelliğiydi. Yakın bir tarihte gelen güncelleme ile, artık whatsapp uygulaması üzerinden görüntülü konuşmak mümkün olmuştu. Çok sık aralıklarla bu tarz güncellemeler yapan whatsapp, yakında yeni bir güncelleme ile bir özeliği daha devreye sokacak.

Bu yenilikten ilk önce İOS kullanıcıları faydalanacak. Bu yenilik ile, whatsapp üzerinden istemeden yada yanlış kişiye attığınız mesajlar iptal edilebilecek. İsteyenler iptal etmeden, düzenleyip tekrar gönderebilirler. Bu özelliğin kullanımı ise oldukça kolay olacak; gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tuttuğunuzda, gelen “iptal et” yazısına tıklayarak iptal edebileceksiniz. 2.17.1.869 numaralı beta sürümünde ortaya çıkacak olan bu yenilik, yakın zamanda whatsapp kullanıcıları ile buluşacak. Tabi bu özellik sadece metin mesajlarını değil, aynı zamanda fotoğraf ve videoları da kapsayacak. Söz konusu özelliğin gizli olması sebebiyle ve test aşamasında olmasından dolayı, whatsapp’tan şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Gerekli duyuru, beta safhası bittikten sonra yapılacak diye tahmin ediliyor.

Önce İOS kullanıcılarının hizmetine sunulacak olan bu özellik, yakın zaman sonra Android platformu üzerinden kullanıcılarla buluşacak. Kesin güncelleme tarihi ile ilgili bilgimiz henüz yok. Ancak bir gelişme olduğunda bunu sizlere aktaracağız. Diğer teknoloji haberleri gibi, bu konuda da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin ve siz de teknolojinin sağladığı olanaklardan haberdar olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.