Uçak Modundan Sonra Şimdi de ‘Otomobil Modu’

Merhaba teknoloji sever arkadaşlar.

Dikkatle okumanızı tavsiye edeceğimiz bir haber ile karşınızdayız. Akıllı telefonlarda ” otomobil modu ” devri başlıyor. Son zamanlarda artan trafik kazalarına çözüm bulmak adına arayışlar devam ediyor. Bu kazaları azaltmaya çalışan güvenlik uzmanları ” otomobil modu” sistemi üzerinde çalışmalar yapıyor. 

Trafik güvenliği uzmanları, uçak moduna kardeş bir modun daha geliştirilmesini istiyorlar. Uçak modu, akıllı telefonunuzun tüm kablosuz bağlantı özelliklerini uçağa bindiğiniz anda devre dışı  bırakıyor. Bildiğiniz gibi trafik kazalarının en büyük sebeplerinden biri de sürüş halindeyken sürücülerin telefon kullanmalarıdır. Trafik kazalarındaki bu sebebin ortadan kaldırılmasını isteyen uzmanlar planladıkları bu yeni sistemle trafik kazalarında ciddi bir azalma beklemektedirler.

Otomobil modu olarak isimlendirilen bu mod, akıllı telefonlarda bulunan uygulamalarıyla, gelen mesaj bildirimleriyle ya da daha farklı yöntemlerle şöförlerin dikkatinin dağılmasını engellemek ve yola konsantre olmalarını sağlamak için kullanılacak.

National Highway Traffic Safety Administration ( Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi ) yetkilileri tarafından gündeme getirilen bu ilginç ve gerekli öneri, mesajlaşmadan kaynaklanan trafik kazalarının azaltılmasını sağlayacak. 

Teknoloji sayesinde umuyoruz ki korkulu rüyamız olan trafik kazaları son bulmasa da önemli ölçüde azalır. Bizim yapmamız gereken, bu mod olsa da olmasa da daha dikkatli davranmak olmalıdır. Görelim bakalım planlan bu mod kullanıma geçecek mi? Temennimiz bir an önce trafik kazalarına çözüm bulunması…

Bu haber hakkında ki diğer gelişmeleri öğrenmek ve sitemizde yer alan tüm teknoloji haberlerine ulaşmak sizlerin bir tık uzağında… Hızla gelişen sanal alemdeki tüm teknolojik gelişmelerden  haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin. Kazasız belasız, mutlu bir ömür dileğiyle tekrar görüşmek üzere diyorum. 

ucak-modundan-sonra-simdi-de-otomobil-modu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.