Türkiye’nin İlk Yerli Haberleşme Uydusu 2019’da Bitiyor

Yanlış Duymadınız, Türkiye’nin İlk Yerli Haberleşme Uydusu 2019’da Bitiyor

Merhaba sevgili teknoloji meraklıları, şimdi duyacaklarınıza şaşırmayın. İlk duyduğunuzda siz de şok olabilirsiniz ancak burada aktarılanları okuduktan sonra ” gerçekten de öyleymiş” diyeceğinizden eminim. Bilim, Teknoloji ve Sanayi bakanımız Sayın Faruk Özlü, ilk yerli haberleşme uydusu TÜRKSAT  6A‘nın 2019 yılında hazır olmasını planladıklarını açıkladı.
Özellikle de Uzay Teknolojisine merakı olanların dikkatle takip etmesi gereken bir haberimizle karşınızdayız.
Bildiğiniz üzere ülkemizde son dönemde bu konuda önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Her ne kadar teknoloji konusunda bazı önemli ülkelerin gerisinde olsak ta ilerleyişimiz son derece önemlidir ve herkesin dikkatini çekmektedir.
İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 2.Global SatShow‘ da konuşan Sayın Özlü, TÜRKSAT 6A uydusunun 3 yıla yakın bir zamanda 2019 yılında tamamlanacağını belirtti. Ayrıca TÜBİTAK UZAY‘ ın hedefinin 12 yıl içerisinde dünya standartlarına uygun olan seviye olan 30 cm’lik mesafeye ulaşmak olduğunu açıkladı.
Tabi ki bu konuda özel sektöre de iş düştüğünü belirten Özlü, ilgisi olanların bu konuya ağırlık vermesini istedi. Bizim üzerime düşen görev ise her zaman olduğu gibi en iyi şekilde sizleri ve tüm teknoloji meraklılarının ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır.
Teknoloji haberleri gibi konulara merakı olan sizler Türkiye’mizin tekstil, otomotiv, makine gibi sektörlerde başarılarını uzay teknolojisinde de gerçekleştirmeyi istediğini bilmektedir. Bizim amacımız güzel ülkemizi daha iyi noktalara taşımak için siz sevgili okuyucularımıza bu konuda bilgilendirmektir. En güvenilir ve en yeni haberlere bizimle ulaşabileceğinizi unutmayınız. Teknoloji ile ilgili tüm haberlerimiz için bizi takip etmeye devam edin, çok şey kazanacağınızdan eminiz. Yeni teknoloji haberleri ile sizi şaşırtmaya devam edeceğiz.
turkiyenin-ilk-yerli-haberlesme-uydusu-2019da-bitiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.