The printer has one or more print jobs pending. Hatası Çözümü

Problem: The printer has one or more print jobs pending. Hatası !

Merhabalar arkadaşlar sizlerden gelen sorular üzerine karşılaşılan bu hatanın nasıl giderildiğini, çözümünü anlatacağım. Öncelikle bu hata nerelerde kaşınıza gelir onu belirtelim.

Bu problemin sebebi Örneğin her hangi yazıcınıza bir veya daha fazla çıktı gönderip çeşitli problemlerden dolayı çıktı alamıyorsunuz. Yazdırmamak üzre gönderilen belge yazıcının biriktiricisinde beklemektedir. Bu durumda yazıcıyı denetim masasından direk olarak silerseniz. Bu problem ile karşılaşırsınız. 

Yazıcıyı direk olarak silmeden, önce yazıcıda çıktı almak için gönderdiğiniz yazıları iptal etmelisiniz. Bunu için şu adımı izlemelisiniz. 

Denetim Masası/ Aygıtlar ve Yazıcılar / Yazıcınızın üzerine sağ tık yapıyorsunuz / Yazdırılan Öğeyi Göster / Belge / İptal adımlarını uygulamanız gerekmektedir.

yazdırılan ögeler

Oldu ki yanlışlıkla yazdırılan öğeleri iptal etmeden direk olarak sildiniz. Bu durumda yapmanı gereken şey aşağıdaki adımları uygulamaktır.

 

ÇÖZÜMÜ

1. Başlat> Çalıştır/ services.msc yazın enter tuşuna basın

2. Hizmetler

3. Yazdırma Biriktiricisi / Tüm Görevler / Durdur

4. Yeniden Başlat

5. Sorun Düzelecektir.

 

Hepinize Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar

 

Yayınlayan

Murtaza Gürsoy

1986 doğumluyum 2002 yılından itibaren bilişim teknoloji işleri ile ilgilenmekteyim, Donanım ve yazılım konusunda mevcut bilgilerimi sizlerle paylaşmak, geliştirmek ve yardımcı olmak amacıyla buradayım. Teknomedia fikri Hikmet bey ile çok uzun zaman süren istişareler sonucu üretilmiştir.Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.