SpaceX, Son Patlama Skandalından Sonra Bu Kez Hata Yapmadı

Merhaba değerli arkadaşlar, teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyorum. Bu seferki haberimiz uzay teknolojisi ile ilgili. SpaceX, geçtiğimiz yıl yaşattığı korku dolu anların ardından, bu yıl Falcon 9 roketini başarılı bir şekilde uzaya gönderdi.

Geçtiğimiz yıl, Falcon 9 roketinin fırlatılması sırasında oluşan bir hata yüzünden meydana gelen patlama, büyük bir skandal yaşatmıştı. Korku dolu anlar yaşatan şirket bu sefer hatasını telafi etti. Havacılık ve Uzay konusunda dünyanın en tecrübeli şirketlerinden olan SpaceX, Falcon 9 roketiyle ilgili yaptığı testlerde çok başarılı olmuştu. Ancak ilk resmi uçuşunda aynı başarıyı gösterememişti. Facebook’un internet dağıtan uydusunu uzaya çıkarırken patlamıştı. Bu patlama büyük korkuya sebep olmuştu.

Bu patlama olayından yaklaşık 4 ay sonra, bu durumun tekrar yaşanmaması için önlemlerini alan şirket, Falcon 9 isimli roketi Pasifik okyanusu üzerinde kurulu olan pistten, başarılı bir şekilde fırlattı. Ayrıca bu uçuş, canlı yayın üzerinden herkes tarafından izlenebildi. Çılgın olarak tanınan SpaceX CEO’su Elon Musk, Falcon 9’un başarılı bir şekilde görevini tamamladığını belirten bir açıklamayı, Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi gözüküyor, bundan sonra da sıkıntı çıkmaz diye ümit ediyorlar. Bilindiği gibi uzay teknolojisi açısından SpaceX, çok önemli bir yer teşkil etmekte. Her yıl yüzlerce uyduyu, uzaya göndermeyi planlıyor ve başarıyorlar.

Bakalım SpaceX, başka ne gibi uyduları uzayın derinliklerinde kendine yer bulacak. Siz de bu tarz teknoloji gelişmelerini öğrenmek için bizi takip edin. En güncel teknoloji haberleri bizim aracılığımızla sizlere ulaşmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.