Snapchat’in Yeni Güncellemesi: Gruplar

Sevgili teknoloji sever arkadaşlar merhaba… tekrar karşınızdayım. Yeni bir güncelleme haberi ile sizleri bilgilendireceğim. Bakalım bu özellik neymiş. Teknoloji haberimiz, son dönemde kullanıcıları artan ve iletişimin yanında bizi güldüren videolar çekmemizi sağlayan Snapchat ile ilgili.

Snapchat, kullanıcıları uzun süredir ‘Gruplar‘ özelliğini bekliyordu. Sonunda beklenen güncelleme geldi. Bir süre önce geleceği resmi olarak duyurulan Gruplar özelliği, tüm Snapchat ailesinin kullanımına sunuldu. Teknolojinin eğlenceli yanını da içinde barından Snapchat, yeni özellik sayesinde maksimum 16 kişiyi içinde barındıracak şekilde grup kurma özelliğini getirdi. Artık kullanıcılar grup halinde mesajlaşabilecek ve birbirlerine komik videolar atabilecek. Ben de dahil bir çok Snapchat üyesinin beklediği bu güncelleme, acaba yeni özellik getirmiş mi?

İsterseniz bakalım özellikleri nasılmış…. İstediğiniz isim ile grup kurabileceksiniz. 16 kişiye kadar gruba arkadaş ekleyebileceksiniz. Gönderiler klasik Snapchat gönderisi şeklinde olacak.  Yani üye olduğunuz gruptaki mesajlar 24 saat içinde otomatik silinecek. Ayrıca gruplara etiket, bitmojifriendmoji, sesli mesaj ya da video atabileceksiniz.

Grup halinde mesajlaşmayı, arkadaş ortamını telefonda da oluşturmayı seven teknoloji meraklıları için bu çok iyi olmuştur diye düşünüyorum.

Özelliklere devam edecek olursak…. Alt kısımda belirtilen makas işareti sayesinde görselleri istediğiniz şekilde kesebileceksiniz. Diğer yenilik ise Shazam ile ilgili…. Artık Snapchat üzerinden Shazamı kullanarak şarkı arayabileceksiniz. Shazam özelliği şu an için iOS cihazlarda mevcut durumda ancak Androide de kısa süre içinde gelecektir.

Eğer yeni bir gelişme olursa bunu size sunmaya devam edeceğiz. Teknoloji haberleri ile ilgilendiğinizi biliyoruz. Biz de bu konuda elimizden geleni yaparak sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin ki ‘teknolojiden haberiniz olsun‘.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.