Snapchat’den Yeni Tasarım

Merhaba değerli arkadaşlar, birçok kişiyi ilgilendirecek bir teknoloji gelişmesi ile karşınızdayım. Son dönemin popüler uygulamalarından olan Snapchat, var olan tasarımını değiştiriyor. Snapchat’ın Android sistemindeki kullanıcılarının bir bölümünün gördüğü yeni tasarım, yakın zamanda tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Yeni tasarımın en temel özelliklerinden biri hız olacak. Çünkü bu yeni tasarım ile kullanıcılar, daha hızlı bir şekilde Snapchat’e erişebilecek. Daha hızlı olması amacıyla, Hızlı Sohbet bölümü ana ekrana gelecek. Sohbet bölümünde sık sık sohbet edilen arkadaşlar, tıpkı Facebook Messenger uygulamasında olduğu gibi ön planda olacak. Ayrıca bu bölüm, gruplarınızı gösterecek ve yeni eklenen arkadaşları listeleyecek.

Snapchat’de kişiler kısmına erişmeyi kolaylaştıran diğer bir yeni özellik ise, tepeye yerleşen evrensel arama çubuğu olacak. Snapchat uygulamasının tüm ekranlarında görünecek sabit arama çubuğuna, öncelikle yakın arkadaşların ismini yazıp onlarla hızlıca sohbet edebileceksiniz. Snapchat’de varsa arkadaşlarınızın açık paylaştığı hikayeler de görünüyor, bu bölüme uzunca bastığınızda bu hikayeleri izlemek mümkün oluyor.

Arama çubuğu; yayıncılar, şöhretler ve konu başlıklarına yada anahtar kelimelere göre içeriklere ulaşmanızı kolaylaştıracak. Snapchat bu yeni tasarımla birlikte Our Story özelliğini sadece özel gün ve mekanlarla sınırlamayacak. Bu özellik ile artık, dileyen herkes istediği yerden Our Story özelliğine, istediği snap’i gönderebilecek. Bu özelliği istediği gibi kullanmanın önünü açan bu uygulama, içerikleri bir araya getirip yayınlayacak. Ayrıca diğer özelliklerde olduğu gibi, Our Story özelliğine Arama Çubuğu sayesinde kolay a erişebileceksiniz.

Bu haber birçok kişiyi sevindirmiştir. Çünkü Snapchat’in yavaş olduğunu hemen hemen her kullanıcı kabul ediyordur. Umarız bu haliyle daha kullanışlı hale gelir. Bakalım daha ne tür yenilikler göreceğiz. Bizi takip ederseniz tüm teknoloji haberleri konusunda olduğu gibi bu konuda da birlikte yeni gelişmeleri öğrenebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.