SK Hynix Yakın Zamanda Sizlerle Buluşuyor

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, mobil cihazlarla ilgili bir haberi daha huzurlarınıza getiriyorum. Bellek üretici şirketlerinden SK Hynix, telefon ve tabletlere uyumlu bellekler üretmeye başladı. Tek çip içinde 8 GB LPDDR4 bellekleri resmi olarak tanıttı.

Bilindiği gibi SK Hynix, Güney Kore merkezli bir şirkettir. Bu üretici firma, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar için kapasite arttırıcı bir gelişmeyi duyurdu. Bu teknoloji gelişmesi ile, önümüzdeki yıldan itibaren 8 GB RAM ile donatılmış cihazlar görebiliriz. SK Hynix, bilindiği gibi en önemli çip üreticilerinden biridir. Bu konuda Samsung’u ilk sıraya koyarsak, SK Hynix’i ikinciliğe yerleştirebiliriz. Ayrıca yine dünyanın en büyük yarı-iletken üreticilerinden biridir. Hynix diğer adıyla Hyundai Electronics, geçtiğimiz dönemlerde SK grup ile birleşip SK Hynix olmuştu.

Bir süre önce Samsung da böyle bir RAM haberi duyurmuştu. Bunun üzerine SK Hynix de 8 GB RAM bellek üretimine geçeceğini duyurdu. Samsung, 10 nm 8 GB LPDDR4 ile üretimi yaparken, SK Hynix 21 nm ile çalışmalarını sürdürecek. Bu haliyle akıllı telefonlarda uyumlu olacaktır ancak bazı ince modellerde yer alması çok zor gibi görünüyor.

Değerli arkadaşlar gördüğünüz gibi her konuda teknoloji o kadar ilerliyor ki, her sene bir üst modeller, bir üst seviye cihazlar ortaya çıkıyor. Bellek konusunda da SK Hynix bu ilerleyişe ayak uydurdu. Bu yeni kalite belleklerin özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • 8 GB/s bant genişliğine sahip
  • 3733 MHz frekans hızına sahip
  • 6V değerli ultra düşük güç yönetimli
  • 8/1.1 ilk voltaj ölçümlü
  • UFS NAND flash yonga kullanımlıdır.

Bu belleklerin 2017 yılında kullanıma gireceği belirtiliyor. Görelim, bakalım yeni bellekler nasıl olacak.          Bu tarz teknoloji haberleri ile haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin. Biz de en güncel teknoloji haberlerini sizlere sunmaya devam edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.