Size İngilizce’yi Öğretecek Yerli Uygulama: Wordly

Merhaba arkadaşlar, yabancı dili öğrenmek isteyip de bir türlü öğrenemeyenler, bu teknoloji haberini dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum.

Günümüzün en değerli ve en gerekli yabancı dili haline gelen İngilizce de en önemli faktörlerden biri kelime bilgisidir. Bugün kelime dağarcığınızı rahatlıkla geliştirecek muhteşem bir yerli uygulama Wordly‘i ele alıyoruz.

İngilizce artık günümüzün vazgeçilmezi oldu . Eğitim döneminden iş sektörüne kadar birçok alanda karşımıza çıkan ve ‘ Çat Pat‘ bildiğimiz İngilizce, artık daha fazla bilinmesi gereken bir dil haline geldi. Hayatın hemen hemen her noktasında İngilizceye ihtiyaç duyulmaya başladı. İş sektöründe daha çok gramer bilgisine ihtiyaç duyulurken konuşma dilinde kelime bilgisi çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak yazma ya da okuma olsun, gramer ya da konuşma olsun en önemli şey kelime bilmektir. Ancak kelime bilgisi noktasında biz millet olarak çok zayıfız. Cümle kurabilecek bilgiye ve konuşma yeteneğine sahip olsak da kelime bilmediğimizden dolayı İngilizce bize hep uzak olmuştur. Sınav dönemlerinde zorla da olsa ezberlediğimiz kelimeler daha sonra istemesek de aklımızdan çıkıyor.

Bu sorunu çözebilmek için teknolojinin imkanlarını da bir çok kez kullanmışızdır. Bu sefer yerli yapım bir uygulama olan Wordly, ciddi manada bize kelime öğretmeye hazır. Ayrıca hem ücretsiz hem de reklamsız olması, mutlaka denememizi gerektiren bir etmen oldu. Bu program sayesinde uzmanlar tarafından seçilmiş kelimelerle her gün bir kelime öğreneceksiniz.

Seviyeler başlangıçortaileri ve iş İngilizcesi olarak 4 tanedir. Wordly ile 1 haftada öğrendiğiniz kelimeler haftalık olarak e-posta ile sizlere gönderilebiliyor. Wordly günde 12kez size bildirim göndererek, o günkü kelimeyi karşınıza çıkartıyor. Tabi bu bildirimleri 1,2,3,4,6 ve 8 kez olarak istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ben gibi birçok kişi bu uygulamayı indirilecektir. En azından bir kez olsun denemek gerek. Belki bu sefer İngilizceyi, teknolojinin sağladığı imkanlarla öğrenebiliriz. Teknoloji, hayatımızın her noktasında varken, biz de teknoloji haberlerini hayatınızın bir parçası haline getirmeye devam edeceğiz. Yapmanız gereken bizi takip etmeye  devam etmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.