Samsung Galaxy S8’in Tasarım Özellikleri Belli Oldu

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, uzun süredir beklenen bir gelişme ile karşınızdayım. Daha önce de bahsettiğimiz Samsung Galaxy S8 modeliyle ilgili tasarım detayları ortaya çıktı.

Samsung’un bu yeni model telefonunun ne zaman tanıtılacağı konusunda dedikodular devam ederken, Galaxy S8’in detayları gelmeye başladı. Kimilerine göre nisan ayında kimilerine göre de MWC 2017’de meraklılarıyla buluşacağı tahmin edilen model, donanımı açısından beklentileri karşıladı. Yazılım açısından da oldukça iyi olan Galaxy S8’in, tasarım açısından yeniliklerle dolu olacağını daha önceki haberlerde belirtmiştik.

Bu yeni modelde, kalıplaşmış ana ekran tuşundan vazgeçilecek. Ayrıca ekran-boyut oranında güzel bir yenilik olacak. Samsung yazısı biraz daha aşağıda olacak bu yeni modelde. Söylentilere göre parmak izi okuyucu da, ekrana monte edilecek. Şimdiye kadar internete sızan görüntülerde, telefonun sadece ön ve arkası gözükürken, internete düşen iki kılıf sayesinde tüm tasarım özelliklerini görebiliyoruz. Kılıfa baktığımızda beklentileri karşıladığını görüyoruz. Ayrıca güç tuşunun sol tarafa yani ses açma-kapama tuşlarının yanına getirildiğini görüyoruz. Flaş ve kamera senyörlerinin de kameranın üstüne taşındığı dikkat çeken başka bir detay oluyor. Bir kılıf daha daha olsaydı tam anlamıyla S8 tasarımını öğrenmiş olurduk.

Kılıftan anlayacağımız diğer bir özellik ise, 3.5 mm jack girişi ve USB Type-C bağlantısının bu modelde yer alması. Tabi USB bağlantısı bu sefer alttan değil sağ yandan olacak. Sol tarafta da hoparlör için boşluk bırakılmış.

Tuşların tamamen sol tarafta olacağı ve sağ tarafın boş olacağı görülüyor. Sim kart ve MicroSD kart girişinin yine üst tarafta konumlandırıldığını görebiliyoruz. Bakalım Galaxy S8 ile ilgili paylaşılan bu tasarım gerçekten de olacak mı? Bu olursa kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Bu olmazsa nasıl olacak? Bu soruların cevabını, teknoloji haberleri konusundaki gelişmeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.