Samsung Bu Sefer Köşeye Sıkıştı

Değerli arkadaşlar öncelikle merhaba diyor ve teknoloji haberlerini sizlere sunmaktan dolayı mutluluğumuzu dile getiriyorum.

Bu seferki teknoloji konulu haberimiz 2 dev  firmanın mücadelesine tanık oluyor.

Bildiğiniz gibi Samsung, Apple’a tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Bu tazminat kararına karşı Samsung itiraz etmiş ve beklemeye geçmişti. Artık bu itiraz sonuçlandı. Samsung’un itirazı mahkeme tarafından uygun bulunmayarak reddedildi. Teknoloji dünyasının bu iki büyük devi arasındaki rekabette yılan hikayesine dönen patent kavgası uzun süredir devam etmekteydi. Bu mücadelede son karar verildi ve mahkeme süreci sona erdi.

2012 yılında başlayan ve tarihteki en büyük patent davasına dönüşen bu olay ve rekor bir tazminat kararı ile sonuçlanmıştı. 3 ayrı patent için Apple‘a, 2 milyar $ ödenmesine karar verilmişti.2014’te Güney Kore merkezli şirketin itirazları sonucu bu rakam 120 milyon $’a kadar inmişti. Ancak bununla yetinmeyen Samsung bir girişimde daha bulunmuş ve karara bir kez daha itiraz etmişti. Samsung’un bu itirazı sonuçsuz kaldı. Temyize giden karar Samsung’un beklediği gibi çıkmadı. İşte gördüğünüz gibi teknolojinin gelişmesi bu tür mücadelelere de sahne olabiliyor. Her neyse, biz haberi okumaya devam edelim.

Bu kararın ardından Samsung’un önünde iki yol mevcut. İlk yol son kararı Amerika Birleşik Devletler Yüksek Mahkemesine (  Supreme Court of the United States ) götürerek bir kez daha itiraz etmek. İkinci yol ise daha fazla uğraşmayarak davayı sonuçlandıracak tazminat miktarını ödemek.

Ne dersiniz! Samsung tazminat ödemeyi kabul mü edecek yoksa bir kez daha itiraz mı edecek? Ben derim ki; bizi takip etmeye devam edin ve tüm teknoloji haberleri gibi bu konuda da sizi bilgilendirelim. 

samsung-bu-sefer-koseye-sikisti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.