Robot Askerler Geliyor

Teknoloji haberleri bu kez ordu ve savunma sanayilerini ilgilendiriyor. Gelişen teknoloji, savunma sanayilerine de oldukça yenilikler ve kolaylıklar getiriyor. Geçmiş yıllarda kullanılmaya başlanan insansız hava araçları sayesinde, istihbarat ve keşif işlemleri çok kolay ve masrafsız şekilde yapılabiliyor. Özellikle uydudan takip sistemi GPS teknolojisi sayesinde, araçları insansız şekilde hareket ettirmek veya kullanmak mümkün hale geliyor.

Robot askerler, yıllardan beri özellikle sinema sektöründeki senaristlerin ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Teknoloji firmaları da, belki bu filmlerden ilham almış olacak ki, teknolojilerini bu yönde geliştirmeye devam ediyor.

Yayınlanan teknoloji haberlerine göre, robot askerler çok yakında, savunma alanında kullanılmaya başlanacak. Kamu hizmetlerinin en kritik görevi olan savunma alanında artık robot askerler devri başlayacak. Robot askerler, uzaktan kontrol edilebilecek. Kendilerini koruma ve saldırı yeteneklerine de sahip olması beklenen robot askerler, yakında savunma sanayindeki yerini alacak.

Daha önce otomotiv sektöründe kullanılmaya başlanan robotlar sayesinde, önemli ölçüde üretim artışı sağlanmıştı. Zamandan ve giderlerden tasarruf sağlayan robotların, artık askeri alanda da kullanılması hedefleniyor.

Dijital teknolojinin askeri alanlarda kullanılmaya başlanmasıyla, robotların özellikle kritik alanlarda daha yaygın şekilde kullanılması bekleniyor.

Robot askerlerin, sinema filmlerindeki androidlere benzeyip benzemeyeceği de, şimdiden merak konusu. Robot askerlerin yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte, insan ve robot nesli arasında, bir savaş başlayıp başlamayacağı da yine merakla beklenen teknolojik gelişmeler arasında.  

Bazı bilim insanlarına göre, makinalarla insan nesli arasında savaş çoktan başlamış durumda. Hatta bazı bilim insanları, makinaların insanlığı uzun zaman önce esir aldığı konusunda hemfikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.