Popüler Mobil Oyunlar Sizce Ne Kadar Para Kazandırıyordur?

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, ilginç bir sunum ile karşınızdayım. Mobil oyunlar, akıllı cihaz teknolojisi ile hayatımıza girmiş ve her geçen gün hayatımızdaki yerini artırmıştır. Birçok genç insanın ve bazen büyüklerin de zamanını  harcadığı bu oyunlar, acaba sahiplerine kaç para kazandırıyor? Musicmaqpie isimli internet sitesi, bazı popüler mobil oyunların dakikada kaç para kazandıklarını gösteriyor.

Teknoloji dünyasının en çok gelir elde eden platformların başında, mobil oyun pazarı gelmektedir. Her gün farklı tasarımcı tarafından, onlarca oyun Store’lara sunuluyor. Bu oyunlardan bazıları çok tutuluyor ve en çok indirilenler arasına giriyor. Yüksek indirme sayısı, aynı zamanda yüksek gelir elde etme anlamına geliyor. Acaba popüler olan bu oyunlar, sahiplerine dakikada ne kadar gelir kazandırıyor? Bu konuda sizlere birkaç örnek verebiliriz.

Haberi yazmaya başladıktan sonra acaba kaç dakika geçti, son bir dakika içinde acaba ne kadar bir ilerleme oldu? Ya bu bir dakika içerisinde pokemon GO oyunu ne kadar gelir elde etti? Son dönemin popüler oyunlarından olan pokemon GO, son 7  dakika içerisinde 285 Sterlin kazanç elde etmiş. Bu ortalama 1300 TL’ye ve dakikada  yaklaşık 185 TL’ye denk gelmektedir. Tabi bu rakamlar, günün her saati böyle olmayabiliyor. Şimdi bakmanızla, birkaç saat sonra bakmanız arasında fark olabilir.

İlk bakışta bu paralar oldukça fazla gibi geliyor olabilir ancak farklı bir açıdan bakmakta fayda var. Bu oyunların yapımcıları büyük çabalarla hazırlıyor. Ayrıca hepsinin tutacağının da garantisi yok. Hatırlarsınız Flappy Bird, yapımcısına milyonlarca dolar kazandırmıştı. O yüzden bu paralar size çok gelmesin, ama bir yerden de başlamak gerekiyor. Siz de bizi takip etmeye başladığınız o yerden takip etmeye devam edin, böylece güncel teknoloji haberleri bizim aracılığımızla sizlere ulaşmaya devam etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.