PlayStation 4 Pro Beklentileri Karşılamayacak

Merhaba teknoloji hayranları;

Aranızda PlayStation’ın herhangi bir serisiyle oyun oynamamış olan varsa bugünkü konu pek ilgisini çekmeyecektir. Ama biz PlayStation severleri yakından ilgilendiren bir duyuruyu es geçmek olmazdı.

Bildiğiniz gibi teknoloji devlerinden Sony,  20 gün kadar önce yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro’yu satışa sundu. O gün bugündür de sayısız ülkede PlayStation severler tarafından kapışılıyor dersem abartmış olmam. PS oyuncuları, yüksek grafik kalitesinden ve 4K çözünürlük özelliğinden ötürü PS4 Pro’yu tercih ediyor elbette. Satışları hız kesmeden devam eden PS4 Pro hakkında ilk olumsuz açıklama Vikings: Wolves of Midgard oyununun yapımcısı Peter Nagy’den geldi.

Oyuncuların hevesini kıracak bir açıklama yapan Peter Nagy, PS4 Pro konsolunun oyun yapımcıları için yepyeni bir sorun anlamına geldiğini belirtti. Sony’nin yeni oyun konsolu PS4 Pro’yu bir oyun yapımcısı olarak değerlendiren Peter Nagy, dünya genelinde 50 milyon PS4 kullanıcısı olduğunu ve bu yüksek kapasiteden dolayı oyun yapımcılarının oyun hazırlarken PS4 platformunu baz alan oyunlar yapması gerektiğine değindi. Özellikle yeni yapılacak oyunlarda daha yüksek kalite ve performans için, oyunların PS4 Pro’ya uygun tasarlanması ve sonra PS4’e uyarlanmasının gerekeceğini hatırlatan Nagy; bu durumun oyun yapımcıları açısından ek bir yük getireceğini ve büyük bir problem olacağını belirtti.

Peter Nagy’nin yaptığı açıklamalardan anlaşıldığı üzere, oyun yapımcıları büyük kitlelere göre oyun hazırlamaya özen göstermekteler. Bu yüzden birçok oyunun grafikleri PS4 Pro’da istendiği kadar tatmin edici olmayacak gibi görünüyor. Diğer taraftan Sony de bu arada boş durmayarak PS oyuncuları için, kendi oyun platformlarında en iyi kaliteyi sağlayacak PS4 platformuna özel oyunlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kendi ürettikleri oyunların çok daha kaliteli grafiklere sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Üçüncü parti oyunlarda ise, oyunun PS4 Pro’ya adapte edilmesi için geliştiricileri ikna etme işi tabii ki yine Sony şirketine düşmekte.

Biz en iyisi yeni gelişmeleri takipte kalıp biraz bekledikten sonra PS4 Pro salgınına kapılalım derim sevgili teknoloji haberleri severler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.