Ockel’den Tablet ve Bilgisayar Aynı Cihazda

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, güzel bir gelişme ile karşınızdayım. Ockel firması, Windows 10 işletim sistemiyle çalışan 6 inç boyutunda yeni bir cihazı tanıttı. Tablet ve bilgisayar karışımı olan bu cihazın işlevsiz bir prototipi CES 2017’de görücüye çıktı.

Hollandalı girişim şirketi Ockel, aslında bir tablet olan bilgisayarın tanıtımını gerçekleştirdi. Ayrıca daha önce İndiegogo’da cihaz için bir kampanya başlatılmıştı. Cihazın kullanıma hazır ilk modelleri mayıs ayında indiegogo destekçilerine teslim edilecek. Masaüstü bilgisayarlarını yanında taşımak isteyenler için, kredi kartı boyutunda bilgisayarlarla isim yapmıştı, Ockel. Daha önce üretilen Ockel Sirius B ve diğer cihazlarda başarılı olan şirket, bu bilgisayarlar konusunda harakete geçti. Bunun üzerine takoz misali ve arkasında 8 adet giriş bulunan, dokunmatik ekranlı Sirius A’ı üretti.

Ockel Sirius A’ın iki modeli de USB, USB-C, HDMI, DisplayPort ve Ethernet girişi barındıran,çayın zamanda haraket halindeyken de kullanım sağlanan güçlü masaüstü bilgisayarlar olarak adlandırılıyor. Bu cihazların diğer özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Normal sürümü için,

  • Windows Home işletim sistemi
  • 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı
  • İntel Atom x7-Z8750

Pro sürümü için,

  • Windows Pro işletim sistemi
  • 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı
  • İntel Atom x7-Z8750

Batarya konusunda herhangi bir bilgi olmamasına rağmen, 4 saate kadar dayanabileceği söyleniyor. Ockel Sirius A 700 dolara, Ockel Sirius A Pro ise 800 dolara satışa sunulacak. Bu fiyatların oldukça pahalı olduğu gözlenmektedir. Aynı işlevi yapan diğer cihazlar çok daha uygun fiyatlarla alınabilir. Bakalım bu cihaz, teknoloji dünyasında ne kadar kalabilecek. Tüm teknoloji haberleri konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, siz de bizi takip ederek destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.