Nikon’un En Eski Kamerası Antika Fiyatına Alıcı Buldu

Merhaba arkadaşlar bu sefer ilginç bir haber ile karşınızdayız. Teknoloji hayatımızın merkezine yerleşmişken sizlerin ve teknoloji meraklılarının bu açık arttırmadan haberi oldu mu bilmiyoruz ama bu haberimiz ile duymayan kalmayacak. Eğer siz de ne olduğunu merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edin. Nikon’un “Nikon One ” isimli kamerası açık artırmada 400.000 dolara satıldı. ” Ne alaka ” diyebilir “bu fiyata kamera mı olurmuş” diye düşünebilirsiniz ancak bu kameranın ilginç bir özelliği var. Nikon One, Nikon’un ürettiği ilk kamera… 

Tartışmasız olarak bu sektörün en iyi kamera üreticilerinden birisi olan Nikon’un ilk ürettiği  kamera modellerinden birisi satışa sunuldu. Üretilip satışa sunulduğu ilk senelerde sadece “Nikon ” adıyla anılan ancak şirketin yeni kameralar üretmeye devam etmesiyle birlikte ” Nikon One” ismini alan kamera Nisan 1948 tarihinde üretilmiş.

Görüntüsüyle ilgi çeken ve beğenilen kamera, üzerindeki F2 Nikkor H lens ile satışa sunuldu. Yapılan açık arttırma sonucunda tam 406.000 $ karşılığında alıcısını buldu. Kameranın orjinal değeri düşünüldüğünde (190.000 dolar ) Nikon One’ın böyle bir fiyata satılmış olması bizleri olduğu gibi herkesi şaşırtmış olmalı. İki katından daha fazla fiyata satılmış olması haberi daha ilginç kılıyor. 

Kameranın en ilginç özelliklerinden biri de üzerindeki ” Made in occupied Japan” yani ” işgale uğramış Japonya’da üretilmiştir ” yazısı… Ne amaçla yazıldığını bilmiyoruz ama benim anladığım;  işgale uğramasına rağmen üretilebiliyor olması… Siz ne anlarsınız bilemem ama gerçekten de ilginç bir yazı olmuş.

Bakalım başka ne tür ilginç teknoloji haberleri ile karşılaşacağız. Biz merakla bekliyoruz bizimle birlikte siz de daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin. En güvenilir ve en hızlı teknoloji haberleri bir tek uzağınızda…. 

nikonun-en-eski-kamerasi-antika-fiyatina-alici-buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.