Microsoft’tan Windows 10 İtirafı Geldi

Değerli arkadaşlar merhaba, bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayım. Microsoft’un en güncel işletim sistemi ile ilgili ilginç bir itiraf geldi. Microsoft’un CMO pozisyonunda görevlisi Chris Capossela, ücretsiz olarak yükseltme sürecini biraz abartılarını ifade etti.

Bilindiği gibi, Windows 10 işletim sistemi, Windows 7 ve Windows 8 sürümü kullanıcıları tarafından,  ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltilmişti. Bu süreçte, Windows Update uygulaması ile ve pop-up bildirilere sürekli olarak Windows 10 reklamı yapılmıştı. Böylece kullanıcılar, ücretsiz olarak yükseltme işlemine yönlendirildi. Microsoft cephesi, bu süreçte oldukça tepki çekmiş ancak herhangi bir açıklamada bulunulmamıştı. Beklenen açıklama Microsoft’un CMO’su Chris Capossela tarafından yapıldı. Capossela, ücretsiz yükseltme sürecinde, kullanıcıları çok fazla boğduklarını kabul etti.

İşetim sistemini yükseltmek için, kullanıcıları gün içinde defalarca bildirim yollayarak rahatsız ettiklerini kabul eden Caposella, bunun olumsuz taraflarını hissettiklerini de belirtti. Her ne kadar ücretsiz de olsa, bu veya başka bir şey  tarafından gün içinde bir çok kez bildirimler ve mesajlar alınması herkesi rahatsız edecektir.

Uzun bir süredir, devam eden bu yükseltme işlemi bir süre önce son bulmuştu. Artık Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz bir şekilde, Windows 10’ a yükseltemeyecekler.

Eğer sizde böyle bir yükseltme işlemi yapmışsanız, bu durumun ne kadar rahatsız edici olduğunu anlamışsınızdır. Umarız bundan sonra, bu tarz yükseltmeler bizi rahatsız edici şekilde olmaz. Teknoloji o kadar ilerlemişsen, bu tarz rahatsız edici durumlarla karşılaşmayız. Teknoloji haberleri konusunda bilgilenmeye devam etmek için bizi takip etmeye devam edin, bu sayede en güncel teknoloji haberlerinden yararlanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.