MediaTek 10 Çekirdekli İşlemcileri İle Zirveye Göz Kırptı

Merhaba kıymetli arkadaşlar,

Bugün sizlere MediaTek’ in teknoloji haberinden bahsedeceğim. İki yeni işlemcisinin tanıtımını yapan şirketin tanıtımı sizlerin de dikkatini çekebilir. Ağırlıklı olarak fiyat-performans ürünlerindeki işlemcileri kullanan MediaTek, orta seviyeli akıllı telefonlarda daha çok tercih edilerek ve üst seviye üreticilerin cihazlarında da kullanılan bir marka haline gelmiştir. Bu doğrultuda ilerlemeye çalışan firma, işlemci pazarında zirveye oynamanın yollarını arıyor. Zirveye ulaşmak için hızla yeni işlemciler üzerinde çalışmaya devam eden MediaTek şimdi ise iki yeni işlemcisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Helio x23 ve Helio x27 ile iki farklı çipsetinin duyurusunu yapan şirket yeni çipsetlerinde, özellikle de akıllı cihazlarda başarılı bir fotoğrafçılık deneyimi ve daha bir çok yeniliğe yer vermiş.

Siz de daha iyi bir işlemciye sahip olan akıllı telefonlar kullanmak istiyorsanız MediaTek ihtiyaçlarınızı gidermek için çok iyi olacaktır. Bu yeni işlemcileri Imagiq görüntü sinyali özelliğiyle yüksek kalite performans sergiliyor. MiraVision EnergySmart desteği sayesinde telefonunuzda %25’e yakın güç tasarrufu sağlıyor. Ekranın çalıştığı süredeki güç tüketimini %25 düşüren ve böylelikle telefonun pil ömrünü uzatan bu özelliğiyle yeni işlemciler yoğun ilgi görecek gibi…

Her iki işlemci de toplamda 10 çekirdekten oluşmaktadır. Helio x23 işlemcisinde 2 adet 2.3GHz Cortex-A72, 4 adet 1.85GHz Cortex-A53 ve 4 adet 1.46GHz Cortex-A53 bulunuyor. Helio x27 işlemcisinde ise 2 tane 2.6GHz Cortex-A72, 4 adet 2.0GHz Cortex-A53 ve 4 adet 1.6GHz Cortex-A53 çekirdek bulunuyor.

İlk başlarda hangi model telefonlarda kullanılacağı hakkında henüz bir bilgimiz yok ancak söylentilere göre 2017‘nin ilk ayları içerisinde tüketicilerin buluşacağı telefonlarda yerini alacak gibi. Biz de herhangi bir gelişme olduğunda tüm teknoloji haberleri gibi en iyi şekilde sizlere tüm bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takibe devam edin ve bekleyin.

mediatek-10-cekirdekli-islemci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.