LG ‘den Sahtekarlara Karşı Bir Zafer Daha

LG marka itibarına sekte vuran ürünlerinin sahtelerini üretenlere karşı savaşında bir zafer daha kazandı.

Yalan, hile, dolandırıcılık, sahtekarlık, hırsızlık gibi eylemler tüm toplumlarda negatif ve küçük düşürücü bir davranış şekli olarak kabul edilir. Bu davranış şekilini uygulayan insanlar ise ciddi bir itibar ve güven kaybına uğrar. Üretici firma ve şirketler için ise en büyük sıkıntılardan biri kendi isim ve logolarını izinsiz kullanan, kendi ürünlerinin düşük kaliteli sahte üretimini yapıp firmanın piyasadaki rantından pay kapmaya çalışan, bunu yaparken de o firmaya itibar ve güven konusunda ciddi zararlar veren firma-üreticilerdir.

LG, son dönemde popülerliği hızla artan son teknoloji ile üretilen bluetooth kulaklık modeli LG TONE‘un sahte üretimini yapıp piyasaya süren 17 firmaya açtığı çeşitli davalar sonucu hasar bedeli olarak 168 milyon dolarlık bir tazminata hak kazanmış durumda.

Geçen yıl açılan davada LG hasar bedeli olarak her ne kadar 200 milyon dolar talep etmiş olsa da, mahkemenin karar kıldığı son rakam hiç de azımsanacak bir miktar değil ve LG’nin sahte üretim yapan firmalarla savaşında hem ciddi bir zafer, hem de sonrası adına sahte üreticiler için ciddi bir gözdağı. Bunun en bariz göstergesi de LG’nin bu davanın ABD’de satılan sahte ürünleri ciddi miktarda engellediği yönündeki basın açıklaması.

Yeni teknoloji haberleri için, web sitemizi yer imlerinize eklemeyi unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.