Kendiliğinden Dengede Durabilen Motosiklet

Merhaba arkadaşlar bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayız. Bu sefer motosiklet teknolojisi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Haberimizle motosiklet meraklılarının dikkatini çekeceğiz.

Motosiklet teknolojisinin geleceği yavaş yavaş şekilleniyor. Geliştirilmekte olan bir ürün ile motor sektörü, uzun bir süre adından söz ettirecek gibi… Ulaşım araçlarında teknolojinin yoğunluk kazandığı alan, daha çok otomobil sektörü olmuştur. Ancak sadece otomobiller değil, aynı zamanda motosikletler de teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadır.

Thrustcycle, bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Firmanın geliştirdiği ve sahip olduğu teknoloji sayesinde kendiliğinden dengede durabilen motosiklet üretimi planlanmıştır. Jiroskopik efekt ile ayakta durabilen motosikletin adı GyroCycle olarak belirlenmiştir.

Motosiklet kullanmaya merakı olup da cesaret edemeyenler ve öğrenmekte zorluk çekenler için bu yeni teknoloji çok faydalı olacaktır. Çünkü bu motor kendiliğinden dengede durabilecektir. Bu aynı zamanda sektörde yeni bir akımın ilk kıvılcımı olabilir.

GyroCycle henüz geliştirilmekte olup önümüzdeki yıl piyasaya sürülmek isteniyor. Çoğu teknoloji meraklısı gibi ben de bu motoru sabırsızlıkla bekliyorum. Tabi bu konuda çalışma yapan tek firma Thrustcycle değil. Kısa bir süre önce BMW gibi büyük bir firma da benzer bir teknoloji ile karşımıza gelmişti. Görülen o ki başka firmalar da bu yolda çalışmalar yapacaktır.

GyroCycle adlı motorun fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok. Böyle bir bilgiyi öğrendiğimizde anında sizlerle de paylaşırız. Siz de motoru almayı düşünüyor ve fiyatını merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin. Fiyat belli olmasa da gelen haberlere göre şirket 20.000 doların altında bir fiyat düşünüyormuş. Bakalım, görelim nasıl olur. Ne kadar uygun olursa almak isteyenler için o kadar iyi bir haber olur. Siz de işinize yaramasa da bilgim olsun istiyorsanız, teknoloji haberleri konusunda en doğru adres olan sitemizi takipte kalın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.