Japonlardan ‘Telefonda Öpüşme’ Teknolojisi

Değerli arkadaşlar merhaba, enteresan ve ilginizi çekebilecek bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayım. Bu sefer ki haberimiz sizi şaşırtacağı kadar, güldürebilir de…. Özellikle telefonda görüntülü konuşan sevgililerin daha dikkatli okumasını tavsiye ediyorum.

Teknolojiye en çok katkı sağlayan ülkelerinden biri olan Japonya, bu sefer ilginç bir teknoloji ürününü piyasaya çıkardı. Bu ürün sanal öpüşme cihazı yapay dudak Kissenger. Japon bilim insanları, “Kissenger” cihazı ile sanal ortamda öpüşmeyi mümkün hale getirdi. Geliştirilen bu teknoloji,, telefonlarda yaptığınız görüntülü konuşmalarda kaşınızdakini öpme ve onunla öpüşme imkanı sunuyor. Kissenger adını taşıyan bir aksesuar sayesinde, cep telefonu uygulaması üzerinden karşı taraftaki kişiye, güç ve basınç dalgaları yollayarak öpüşme hissi veriyor. Acaba karşılıklı kullanıldığında gerçek öpüşme hissi verecek mi? Kullananlara sormak lazım…

Akıllı telefonlar vasıtası ile bu aksesuarı kullanabilirsiniz. Aksesuarı telefonunuza oturtuyorsunuz ve aynı cihaza sahip olan sevgilinizle, birbirinizden kilometrelerce uzakta olmanıza rağmen, üstelik gerçeğe yakın bir öpüşme hissi yaşıyorsunuz. Gelişim sürecinde olan ürünün, prototip seviyesindeki demolar şuan için iPhone üzerinden gerçekleştiriliyor. Kissenger ‘ Mobile Kiss Messenger’ olarak tanımlanmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere adını,  öpmek ve mesajlaşmak kelimelerinden almıştır. Kılıf olarak üretilen Kissenger, akıllı telefona takılarak kullanılıyor.

Ne zaman üretimi tamamlanır, ne zaman satışa sunulur, fiyatı ne kadar olur, Türkiye’de ne zaman satılır, şuan için bir bilgimiz yok. Ülkemizde satışa sunulduğunda sanki ilgi görebilir…  Bu haberle ilgili gelişmeleri tüm teknoloji haberleri gibi en güncel şekliyle sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bizi takip ederek bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.