İşte Geleceğin Kablosuz Şarj Teknolojisi

Merhaba değerli arkadaşlar, yeni bir teknoloji haberi ile birlikteyiz. Geleceğin teknoloji dünyasına ilişkin yapılan çalışmalar sürüyor. 2015 yılında temeli atılan, kablosuz şarj projesinde, uBeam sayesinde önemli gelişmeler yaşanıyor.

Akıllı cihazların etkisinin artması birçok olumlu etki sağlamışken, cihazların pil ömrümün kısa olması kullanıcıların en önemli düşüncelerinden biri olmuştur. Her yere götürülemeyen şarj aletleri yada götürülse bile şarj edebilecek bir imkanın olmaması, kablosuz şarj konusunda gelişme yaşanmasını sağlamıştır.

Kablosuz şarj etme özelliği olan bu yeni cihazları, telefonunuzu kablosuz şarj ederken özgür bir kullanım imkanı sunmuyor. Ancak bu konuda özenmeli bir adım, uBeam firmasından geldi. Silikon Vadisi’nin gizemlilerinden biri olan firma, ultrasonik dalgalar sayesinde cihazları kablosuz şarj edilebilme özelliğini geliştirmiş. Tabi bu işlem, diğer kablosuz şarj cihazları gibi temasa gerek olmadan cihazını şarj edebilecek.

Loş Angeles’teki Upfront Summit’te yer alan uBeam, efsane teknolojiyi ortaya çıkardı. Gizli kalması gereken proje kapsamında Zillow Group CEO’su Spencer Rscoff, gizli bir video çekip yayınladı. uBeam’ın gerçekleştirdiği bu proje, her ne kadar kablosuz şarj imkanı sağlasa da bunu sağlayan küpün karşısında elde telefon ile beklemek pek uygun olmayabiliyor.

Tabi bu projenin ilk aşaması olması sebebiyle, sistem daha da geliştirilebilir ve kullanışlı hale gelebilir. Bunu uBeam mı yapar? yoksa “işte biz yaptık, geliştirmesi kaldı” diyerek topu başka firmalara mı atar? orasını bilemiyoruz. Bildiğimiz şey, teknoloji haberleri konusunda yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam etmek. Siz de bizim aracılığımızla, yaşanan teknoloji gelişmelerini takip etmek için, bizimle olmaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.