iPhone 6S’in Pil Sorununun Çözümü Bulundu

Sevgili iPhone kullanıcıları,

Sizi ilgilendiren teknoloji haberleri ile yine karşınızdayız. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 6S modellerinin pilleri konusunda bir açıklama yapmıştı. Eğer siz de bu modeli kullanıyorsanız veya çevrenizde kullanan varsa haberimizi dikkatle takip edin.

Son dönemin en beğenilen modellerinden biri olan iPhone 6S, maalesef bazı problemlerle bizi karşı karşıya getirdi. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bazı sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Telefonunuzun aniden kapanması veya şarjın bir anda azalması bir çok kullanıcının Apple’a olan şikayetlerinin yoğunlaşmasına yol açtı. Bunun üzerine harekete geçen Apple yaptığı açıklamayla bazı iPhone 6S modellerinde hata olabileceğini ve bunların ücretsiz bir şekilde değiştirilebileceğini belirtti.

Burada aklımıza gelen bazı soruların sizlerin de kafasını karıştırabileceğini düşünmekteyiz.  Hangi iPhone 6S modelleri hatalı? Bunların tespiti mümkün mü? Şikayet üzerine mi hata kontrol edilecek yoksa Seri numaralarından hatalı modeller anlaşılır mı?

Şimdi gelin hep birlikte telefonumuzun hatalı olup olmadığını anlayalım.

9to5Mac yayınladığı haberle Apple’ın bu modelleri nasıl tespit edeceğini açıkladı. Şikayet üzerine veya tek tek inceleme ile tespit etmenin zorluğunu bilen Apple çareyi seri numaralarda buldu. Bunu kolaylaştıran gelişme ise hatalı modellerin belirli bir zaman diliminde yapılmış olmasıdır.

Siz değerli okuyucularımızdan kullanılan bu modelin hatalı olup olmadığını anlamanız için dediklerimizi aynen uygulamanızı istiyoruz. Ayarlar – Genel – Hakkında kısmına girerek cihazının seri numarasına bakmanız gerekiyor. Eğer seri numaralarının 4. ya da 5. hanesinde “Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH ya da QJ” karakterlerinden birine rastlarsanız bilin ki sizin modeliniz de bu zaman aralığında üretilmiş demektir. İstediğinizde cihazınızdaki bu pilin değiştirilmesi mümkün olabilmektedir.

Haberimizi okuyan siz değerli okuyucularımızın Apple Store‘ lara doğru hareketlendiğinizi tahmin  etmekteyiz. Ancak ücretsiz pil değişiminin Türkiye’de başlayıp başlamadığını henüz bilmiyoruz. Eğer siz de böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya iseniz ve seri numaranız yukarıdaki gibi karakterlere sahipse bizi takip etmeye devam etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda bir gelişme  olduğunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğimiz konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Teknoloji haberleri konusunda en doğru ve en yeni bilgilere ulaşabileceğinizden emin olun ve bizi takip etmeye devam edin.

iphone-6s-in-pil-sorununun-cozumu-bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.