IOS 11 Hakkındaki İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

Merhaba değerli teknoloji meraklıları ve iOS kullanıcıları, yeni bir gelişme ile tekrar karşınızdayım. 2017 sonlarında çıkması planlan Apple’ın yeni güncellemesi İOS 11 hakkındaki ilk bilgileri öğrenmeye başladık. İOS 11 ile gelecek olan yeni özellik herkesi meraklandırıyordu, bakalım bu yeni özellik neymiş…

Apple eylül ayı gibi tanıtımını yapacağı beklenen yeni model iPhone telefonu ile birlikte, yeni iOS sürümünü de görücüye çıkarmış olacak. En son sürümü olan İOS 10 sürümünden sonra piyasaya çıkacak olan bu yeni sürüm, tahmin edileceği üzere İOS 11 olarak adlandırılacak. Bu yeni güncelleme ile birlikte ne gibi yeniliklerin geleceği ise merak konusu olmaya devam ediyor. Ancak merakları az da olsa giderecek bir gelişme ile, İOS 11 hakkındaki ilk bilgilere ulaştık.

İsrailli bir şirket olan The Verifier, paylaştığı haberde İOS 11 güncellemesi konusunda bilgiler paylaştı. Bu habere göre, yeni sürümde FaceTime görüşmelerinde grup özelliği olacak. FaceTime üzerinden 5 kişiye kadar, grup halinde görüntülü konuşma yapılabilecek. Apple’ın rakiplerini göz ününe alırsak, bu konuda Apple’ın rakiplerine göre çok geç kaldığını söyleyebiliriz. Ancak yine de bizleri sevindirecek bir gelişme. İOS 11 ile gelmesi beklenen FaceTime grup sohbet özelliği, aynı zamanda macOS güncellemesi ile Mac bilgisayarlara da gelecektir. Yani bu demek oluyor ki, MacOS bilgisayarlar ve diğer İOS sürümünün olduğu cihazlar arasında, bu yeni grup sohbeti yapılabilecek.

Bakalım İOS 11, FaceTime grup sohbet özelliği dışında başka ne gibi özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Güzel bir sürüm olması dileğiyle diyoruz ve yeni teknoloji haberleri için bizi takip etmeye devam etmenizi istiyoruz. Bizi takip ederek gelişen teknoloji dünyasına ayak uydurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.