İnternetiniz Olmadığında Google’da Arama Yapabilirsiniz

Merhaba çok kıymetli teknoloji sever takipçilerimiz, ilginizi çekecek ve işinize yarayacak bir gelişme ile sizlerle birlikteyim. Bilindiği gibi günümüzde internet olmadan hiçbir şey yapılamıyor. İnternet ihtiyacı, su-elektrik ihtiyacı gibi oldu. İnternetiniz olmadan neler yapamazsınız, yada neler yapabilirsiniz? Siz bu sorunları düşünürken biz haberi sunmaya devam edelim. Bu teknoloji haberimiz internet olmadan ne yapabiliriz, biraz onunla ilgili…

Önemli bir konu hakkındaki merak ettiğiniz şeyleri öğrenmek için Google’a girmişsinizdir elbet, peki Google’a girdiğinizde bağlantınızın olmadığını farkettiniz mi? Eğer böyle bir sorun yaşamışsanız, Google sizin bu sorununuza çözüm buldu. Mobil internet bağlantınız sürekli kopuyor yada sorun yaşıyorsa, Google’ın Android uygulaması üzerinde yaptığı güncelleme ilginizi çekecektir.

Uygulamanın yeni sürümü il birlikte, çevrimdışı olduğunuzda arama yaparsanız, aramanız kaydoluyor ve internete tekrar bağlandığınızda size sonuçları göstermek için bir uyarı geliyor. Merakla aradığınız bir konuda, bağlantınız koptuğundan dolayı sorun yaşamış olabilirsiniz. Yada uzun uzun yazdığınız şeyleri tekrardan yazmak istemeyebilirsiniz. Bu yeni özellik, bağlantı problemi yüzünden yaşanan bu sıkıntılardan kurtulmanızı sağlıyor.

Bu özellik ile  sadece bağlantınız koptuğunda değil, internetiniz yokken de istediğiniz konuyu yazıp saklayabilirsiniz. Tabi başkalarının girme ihtimaline karşılık, sizi zor durumda bırakabilecek şeyleri saklamayın. Google, bu özelliğin pil ömrünü etkilemediğini ve veri kullanımı konusunda da çok az bir etkiye sahip olduğu garantisini vermektedir. Google Search uygulamasının son sürümünü kullanıyorsanız, bu özelliğe hemen ulaşabilirsiniz. Tabi bu durum Android kullanıcıları için geçerli, İOS kullanıcıların ne zaman bu özelliğe sahip olacağı konusunda henüz bir bilgimiz yok. Ancak diğer teknoloji haberleri konusunda olduğu gibi, bu konuyla ilgili gelişmeleri sizlere aktaramaya devam edeceğiz. Bizi takip ederek bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.