Instagram’ın Hikayeler Özelliğini İlginç Kullanımı

Merhaba sevgili Instagram kullanıcıları ve teknoloji haberleri ile ilgilenen arkadaşlar… İlginç bir teknoloji gelişmesi ile karşınızdayım. Instagram kullanıcısıysanız, ki büyük ihtimalle öyledir. Bu haber ilginizi çekebilir. Bacardi isimli Instagram hesabı, hikayeler özelliğinin DJ olarak kullanılabileceğini gösterdi.

Bilindiği gibi hikayeler özelliği Snapchat ile tanıdığımız bir özellik, ancak Instagram bir kaç özelliği Snapchat’den araklıyor. Bu özelliklerden birisi olan hikayeler özelliği, geçtiğimiz yaz uygulamaya eklenmişti. Daha sonra da birçok benzer özellik uygulamaya eklenmişti. Ancak bizim ana konumuz benzer özellikleri anlatmak değil, hikayeler özelliği ile ilgili ilginç bir detayı haber etmek. Instagram‘ın hikayeler özelliğinin DJ şeklinde kullanıldığı orijinal bir paylaşım.

Kısaca bu özellikten bahsedecek olursak; orijinal hikayeler oluşturabileceğiniz, fotoğraf ve video paylaşılabilen ve başkalarının da hikayelerinin de görüleceği özellikleriyle  hizmet veren bir platform olarak kullanılmaktadır. Ancak Bacardi adlı hesap tarafından farklı ve bir o kadar da ilginç bir amaçla kullanıldı.

“Instagram hikayeleri DJ simülatörüne dönüştü, InstantDJ‘yi oynatmak için BACARDİ profiline dokunmanız gerekiyor.” Bu paylaşımı aşağıdan görebilirsiniz.

İlk başta ben gibi siz de ne olduğunu anlamamış olabilirsiniz, biz yardımcı olalım. Videonun üst kısmına baktığımızda toplamda 10 paylaşım göreceksiniz. Yaklaşık olarak videoların her biri 10’ar saniyelik…. Her videoda sol yada sağ tarafa dokunduğunuzda diğer videoya geçiyor. Bu sayede Hikayeler, bir DJ setini andıran şekilde kullanılıyor.

Sitemizin değerli takipçileri, son dönemin artan sosyal medya platformları ile ilgili haberleri öğrenmek ve en güncel teknoloji haberleri ile haberdar olmaya devam etmek için bizi takip etmeye devam edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.