İngiltere’de Öyle Bir Şey Çıktı ki…

Merhaba teknoloji meraklıları, bu sefer gıda ile ilgili bir haberi sizlere aktarıyorum. İngiltere‘de Burts marka patates cips paketi içinden ilginç bir nesne çıktı. Kahverengi, çamurumsu, yumru şeklinde bir cisim dikkatleri çekti. Firma ise bu olaydan dolayı hatayı kabul ederek özür diledi. Olay hâlâ araştırılıyor.

Yiyeceklerin içerisinden herhangi bir nesnenin çıkması mide bulandırıcı bir durum. Fakat bu tarz bir cismin çıkması gerçekten de enteresan ama doğru. Huddersfield Üniversitesi‘nin 33 yaşındaki müşteri ilişkileri müdürü Richard Noon‘un başına gelen de böyle birşey.

Canı cips çeken Noon, Çarşamba günü bir paket Burts marka patates cipsi aldı. Ancak paketi alır almaz büyük bir şok yaşadı. Yumru şeklinde, çamurumsu ve kahverengi bir nesne ile karşılaştı. Cismi gördüğünde herhangi bir fikir sahibi olamayan Richard, Mashable’a açıklamalarda bulundu. Nesnenin fabrikada yapım aşamasında düşmüş olabileceğini düşünmüş ancak yine de emin olamamış. Haber özellikle de sosyal medya aracılığıyla yayıldıktan sonra harekete geçen şirket, Noon ile temasa geçmeye çalışmış.

Noon açıklamasının devamında, bir kutu gönderdiklerini, cismi o kutuyla göndermemi istediklerini ve bir daha böyle bir olayla karşılaşmayacağımın garantisini verdiklerini söyledi. Hâlâ olayın şaşkınlığını yaşadığını da ekledi. Burts firması ile temasa geçmeye çalışan Mashable şu yanıtı aldı: “Gıda güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve herhangi bir problem yaşattıysak özür dileriz.” Ayrıca bu yumru cismin kalite kontrol sırasında gözden kaçırmış olabileceklerini belirtti. Cismi, “fazla pişmiş bir cips kütlesi” olarak tanımlayan firma, artık daha dikkatli olacaklarını belirti.

Umuyoruz ki araştırma sonuçları, dedikleri gibi çok pişmiş cips olur. Gerçi öyle bile olsa yine de mide bulandırıcı… Bakalım sonuçlar nasıl gelecek, bir gelişme olduğunda tüm teknoloji haberleri gibi anında sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Yapmanız gereken bizi takip etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.