Google’ın CEO’su Mülakat Sorusunu Espriyle Geçiştirdi

Değerli arkadaşlar yeniden sizlerle beraberiz. Teknoloji haberleri ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu sefer enteresan bir haber ile karşınızdayız. Dünyanın en tanınan teknoloji şirketlerinden Google’ın CEO’su Eric Schmidt, iş mülakatlarında sorulan ve iş arayanları zor durumda bırakan zeka sorularından birini cevaplamaya çalıştı. Ancak kurnazlık yaparak, cevap veremediği bu sorudan espriyle kurtulmaya çalıştı.

Açık Deniz Zirvesinde panel konuşmacılığı yapan Schmidt, konuşmasını bitirdikten sonra soru-cevap bölümünde beklemediği bir soruya maruz kaldı. 

Quartz‘ın yaptığı ve bizim sizlere ulaştırdığımız habere göre, kurnaz bir katılımcı Schmidt’e, CEO’su olduğu Google‘ın iş mülakatlarından sorduğu meşhur ve bir o kadar da zor olan sorulardan birini yöneltti.

Bakalım neymiş bu zor soru… Eminim ki çok zorlansanızda aranızda cevabı bulanlar olacaktır. “Bir korsan gemisinin kaptanısınız ve bir sandık dolusu altın buldunuz. Altının paylaşımı için mürettebat tarafından demokratik bir oylama yapılacak. Korsanların yarısı teklifinizi beğenmezse öleceksiniz. Hem altından güzel bir pay hem de hayatta kalmak nasıl mümkün olur? ” 

Soruyu tedirginlikle dinleyen Schmidt, bir yandan zaman kazanmak bir yandan da sorudan kurtulmak için laf çevirme derdindeydi. “Hesaplayalım, yarısı beğenmez…ya ölürsem! Hayır ya beğenmezlerse öleceğim. Maalesef bu çok kötü bir soru olmuş! “

Soruya cevap bulamayan CEO, espri yaparak kurtulmaya çalıştı. Yarıdan fazlasını mutlu ettiğinde hayatta kalacağını düşünen CEO’nun teklifi, %51’ine altından pay verip geri kalanına şirketten hisse vermek oldu. 

Düşünün bakalım siz ne cevap verirdiniz. Aranızda ” Google’a CEO olmak benim hakkım ” ya da ” Google yeni bir CEO aramalı” diyenleri duyar gibiyim.  Siz en uygun çözümü düşünmeye devam edin ve biz de teknoloji haberlerini sizlere sunmaya devam edelim. 

googlein-ceosu-mulakat-sorusunu-espriyle-gecistirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.