Google’dan Yılbaşına Özel Doodle

Merhaba teknoloji meraklıları, yeni yılda da teknoloji haberleri konusunda sizleri bilgilendirmeye devam ediyorum. Öncelikle yeni yılın hepimize hayırlı ve mutlu geçmesini temenni ediyor ve teknoloji sever arkadaşları memnun edecek güzel teknoloji haberleri ile dolu bir yıl olmasını diliyorum. Bu seferki haberim, tahmin edeceğiniz üzere yılbaşı ile ilgilidir. Bilindiği üzere Google, hemen hemen her özel gün için Doodle hazırlıyordu. 2017 için de yeni bir görsel hazırladı.

Google’ın hazırladığı görsel ile, şuan Google ana sayfasını ziyaret eden kullanıcılar 2017 için hazırlanan özel Doodle ile karşılaşıyor. Doodle’a tıklayan ziyaretçiler yeni yıl ile ilgili arama sonuçlarına yönlendiriliyor. Böylece 2017 yılbaşı konusunda yapılan aramalar, Doodle ile kolaylıkla sizlerin karşısına çıkıyor.

Google’ın, özel günler için hazırladığı tasarımlar ana sayfasını renklendirmektedir. Bazen arama yapmak için Google’a tıkladığımızda, her zamankinden farklı görsellere şahit oluruz. Ülkemiz özelinde; 23 Nisan, 29 Ekim gibi özel günlerde, seçim olduğunda yada Kemal Sunal ve Adile Naşit gibi özel insanlar için hazırlanmış, farklı görsellere denk gelmişizdir. Google, bu tasarımlarıyla hem ana sayfasını renklendiriyor hem de kullanıcılara bu özel günleri hatırlatıyor. Tabi, malumunuz yeni yıla girdik. Google yıla özel tasarımını da hazırlamış. Google’ a girenler görmüştür yada göreceklerdir. Merak edenler de bu haberimizden sonra girip bakacaklardır.

Ülkemiz ve tüm dünya açısından 2016 güzel bir yıl olmamıştı. Umuyorum ki benim ve sizin için 2017 en güzel şekilde geçer. Ben ve sitemiz teknoloji haberleri konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Siz de bizi takip etmeye ve haberlerimizi okumaya devam edin. Son olarak,  Hoş Geldin 2017!!! İyi seneler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.