Gençlerin Yeni Çılgınlığı “Meitu”

Merhaba değerli arkadaşlar, teknoloji dünyasından yeni bir gelişme ile sizlerle birlikteyim. Meitu adındaki kamera uygulaması, kısa süre içerisinde gençlerin ilgi odağı oldu. Gençler arasında hızla yayılan bu uygulama, acaba ne gibi özelliklere sahip, gelin hep birlikte öğrenelim…

Sosyal medya, her geçen gün hayatımızdaki yerini artıyor. Artık farklı farklı özelliklere sahip birçok sosyal medya uygulaması çıkmaya başladı. Bu uygulamalardan biri olan Meitu, özellikle gençler arasında çok tutuldu. Bakıldığında ilk olarak bir Selfie uygulaması olarak gözüküyor. Ancak Çinliler tarafından geliştirilen bu uygulama, sağladığı değişik filtreler ile farkını ortaya koyuyor.

2015 yılında Apple Store’da yerini alan bu uygulama, global pazara çıkmasının ardından bir anda popüler uygulamalar arasında yerini aldı. Selfie fotoğrafları bünyesinde barındıran  uygulama, sahip olduğu filtreler ile önce renk tonlarını değiştiriyor. Daha sonraki seçim ekranında ise, FaceTune tarzına benzeyen bir Photoshop işlemi gerçekleştiriyor. Bu Photoshop işleminden sonra ise kusursuz, harika Selfie’ler ortaya çıkıyor. Bu Selfie uygulaması ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu uygulama, Selfie fotoğraflarını otomatik olarak algılayabiliyor. Ve cildinizde olan leke yada siyah noktaları gideriyor. Bir nevi Snapchat filtresi olarak söyleyebileceğimiz bu filtreler ile, farklı bir fotoğraf deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz olması denenmesi açısından oldukça mantıklı, bu tarz bir uygulama arayanlar için güzel bir tercih olabilir. Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin. Teknoloji haberleri konusunda en doğru ve güvenilir adres olmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.