Gani Müjde Efsane Hava Tahminleri ile Uzmanlara Taş Çıkardı

Merhaba teknoloji meraklısı dostlar, ilginç bir haber ile karşınızdayız. Teknolojinin imkanlarından biri de hava tahminlerinde bulunmaktır. Çok büyük uğraşlar ve çalışmalar sonucu hava raporları bizleri bilgilendirmektedir.

Senarist ve yönetmen Gani Müjde, yaptığı hava tahminleri ile dikkatleri üzerine çekti. Gani Müjde, hepimizin tanıdığı başarılı bir insandır. Türk dizi ve sinema sektöründeki başarısı ve önemi yadsınamaz. Ancak son dönemde senaristliği veya yönetmenliği dışında başka bir yeteneği ile gündeme geldi. Yaptığı nokta atışı hava tahminleri ile adını duyurdu.

Gani Müjde, bir kaç gün önce İstanbul‘un hava durumu ile ilgili, tahminlerde bulunmuştu. Öyle günlük tahmin de değil ayrıntılı bir hava raporu sunmuştu. Kar yağışının hangi saatlerde etkili olacağı hakkında yorumda bulunmuş bizi bilgilendirmişti. Teknolojinin bu kadar ileri seviyede olması mükemmel olacağı anlamına gelmiyor maalesef. Bazen ufak tefek yanılmalar olabiliyor. Gani Müjde de böyle bir yanılmaya denk gelmiş ve şanslı bir tahminde bulunmuş. Ancak yine de bu başarından dolayı Gani Müjde’yi tebrik edelim.

Haberlerin yoğun bir şekilde söylediği şey, İstanbul’da kar alarmı verildiği yönündeydi. Ancak Gani Müjde, haberlerin aksine yağışın çok da etkili olmayacağını açıkladı. Ve sayın Müjde tahminlerinde yanılmadı, etkili bir kar yağışı gözlenmedi.

Müjde, yaptığı açıklamada herhangi bir kaynaktan beslenmediğini ve tahmin üzerine yorum yaptığını belirtti. Böyle giderse Meteoroloji Müdürü işinden olacak.

Böyle giderse İstanbullular artık hava durumu haberlerinden çok, Gani Müjde’yi takip edecek. Bakalım nasıl olacak yeni tahminlerde bulunacak mı? Teknoloji haberleri ile ilgili daha fazla bilgi sitemizde yer almaktadır. Bizi takip etmeye devam edin. Ha bu arada, Gani Müjde’nin twitter ını aşağıda görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.