Galaxy S8’deki Parmak İzi Okuyucu Biraz Farklı

Teknoloji meraklıları, tekrar birlikteyiz. Yeni bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayım. Synaptics, yaptığı açıklamada Galaxy S8’in çerçevesiz ekranla geleceği yönündeki dedikoduları güçlendirdi. Ayrıca parmak izi okuyucunun ekrana dahil olabileceğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz günlerde çerçevesiz Galaxy S8 haberini sizlere aktarmıştık. Bu haberlerden sonra birçok çevre Galaxy S8’in çerçevesiz olma ihtimalini doğrulamıştı. Synaptics’in yeni bir paylaşımı, telefonun çerçevesiz olacağı iddiasını güçlendirdi.

Genellikle sensör teknolojileri ve sürücüler üzerine çalışmalar yapan Synaptics şirketi, bir bilgi paylaştı. Synaptics, ekran camının altına sensör yerleştirildiğini açıkladı. Bununla birlikte Galaxy S8 akıllı telefonunda parmak izi okuyucusunun büyük ihtimalle ekrana entegre şekilde geleceğini belirtti ve bununla ilgili ipucu verdi. Eğer iki şirket böyle bir ortaklık yaparsa bu iddia doğrulanmış olacak. Ayrıca biz önceki teknoloji haberimizde Galaxy S8’de beklenen 3 özelliğe değinmiştik.

Aynı zamanda bu durum, Galaxy S8’in fiziksel butonu olmayacak ve çerçevesiz gelecek, iddialarını güçlendirecek. Bu da Samsung‘un cihazda devrimsel bir yenilik gerçekleştireceğini işaret ediyor. Bakalım Samsung, Galaxy S8 ile  istediği bu sistemi ne zaman bizlerle buluşturacak.

Galaxy S8’in tanıtım tarihi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak önceden de bildiğimiz ve Samsung’a yakın kaynakların da söylediği gibi Galaxy S8, Şubat 2017‘de Barselona‘da düzenlenecek kongrede tanıtılacak. Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacak bu cihaz bir kaç ay sonra meraklıları ile buluşacak.

Teknoloji harikası Galaxy S8 ne zaman ülkemizde satışa sunulacak bilmiyorum. Bildiğim şey benimle birlikte sizin de bu telefonu merakla beklediği…. Herhangi bir gelişme olduğunda sitemizde bu haberi görebilirsiniz. Bunun dışında diğer teknoloji haberleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, yapmanız gereken bizi ve haberlerimizi takip etmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.