Facebook’undan Bir Gence 10 Bin Dolar

Merhaba değerli arkadaşlar, ilginç bir teknoloji gelişmesi ile sizlerle birlikteyim. Facebook, bazen çeşitli sorunlar nedeniyle zor durumda kalmaktadır. Şimdiye kadar başına dert açabilecek sorunlardan bir tanesini verdiği 10 bin dolar ödülle, çözüme kavuşturdu.

Yıllardır profesyonel bir ekip tarafından yönetilen Facebook, ufak bir sorunun büyüyerek kocaman bir probleme dönüştüğü sıkıntılara maruz kalabiliyor. Dan Melamed isimli genç bir adam, kendi kişisel bloğunda Facebook’un bir hatasını detaylı olarak anlattı. Bu hata, herhangi bir videonun kolayca silinebileceğini gösteriyor. Söz konusu olay geçtiğimiz yılın yaz aylarında meydana gelmiş. Melamed’in yaptığı paylaşım, Facebook’a 29 Haziran 2016 yılında ulaşmış. Şirket de bu hatayı gösterdiği için, genci ödüllendirmiş. Ödül mahiyetinde 10 bin dolarlık bir ödeme yapılmış.

Melamed, yaptığı açıklamada hatayı video yüklemeye çalıştığı sırada fark ettiğini söylüyor. URL üzerinde yaptığı ufak işlemlerle kişilerin videolarını yönetebildiğini de aktaran Melamed, daha sonra yaptığı bu işlemleri YouTube kanalı üzerinden paylaşmış. Buna benzer bir olay yıllar önce de yaşanmıştı. Yine Facebook üzerinden başka bir açık keşfedilmiş, kullanıcıların gizli fotoğrafınların erişilebildiği gözlemlenmişti.

Facebook bu sefer ucuza halletmiş bu işi, herhangi bir kullanıcı bu tarz bir videosunun silinmesi yada başka bir işleme maruz kalmasından dolayı Facebook’a dava açsaydı, muhtemelen daha büyük bir parasal kayıp yaşardı. Bu tarz ilginç gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin. Bu yad benzeri teknoloji haberleri ile sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.