Facebook’tan Anne-Babaya Özel Yenilik: Ebeveyn Portalı

Değerli arkadaşlar merhaba,

Bu haberimiz anne babaları ilgilendiriyor. Teknoloji haberimizi okurken anne-babanızı da bilgilendirmeyi unutmayalım.

Sosyal medya son dönemde yaygınlaşan bir platform olmaktadır. Hatta birçok ebeveyn de kullanmaya ve aktif olmaya başladı. Facebook yeni portalı ile, ebeveynlerin çocuklara sosyal medyada yardımcı olmasını sağlayacak.

Dünya çapında 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan Facebook, sosyal medyada en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Facebook’u kullananların yaş aritmetiği hakkında bir bilgimiz yok. 18 Yaşından küçük kullanıcı sayısı bilinmiyor. Ancak Facebook, 13-18 yaş arası kullanıcıları için daha güvenli bir platform oluşturmak için çaba sarfetmeye devam ediyor.

Küçük yaştaki kullanıcılar için sosyal medya devi Facebook, onlara yardımcı olması sebebiyle yeni bir portal hazırlıyor. Ebeveynler Portalı denen bu yeniliğin asıl amacı, gençlere yardımcı olması için ailelerini kullanmak.

Tabi bu durum ailelerin çocuklara direktif vermesi için yapılmıyor. Amaç çocukları yönetmek, istedikleri konuya yönlendirmek değil. Ya da çocukların profilini istedikleri gibi izlemek, ve müdahale etmelerini sağlamak değil. Zaten bu durum Facebook’un kendi gizlilik politikasına da aykırı bir durumdur.

Facebook’un amacı, sosyal medyayı yeni kullananlara ve bu platformu keşfetmeyi hedefleyen gençlere, ebeveynlerin güvenlik ağı oluşturması… Bunu sağlamak için söz konusu anne-babaların Facebook’u çok iyi kullanıyor olmaları gerekir. İşte bu yeni Aile Portalı da tam olarak bunu hedeflemekte; ebeveynlere Facebook’u öğreterek, çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda yardımcı olmak.

Bu yenilikten tüm anne-babalar memnun olacaklardır. Böylelikle çocuklarının daha güvenli bir sosyal medya kullanmalarını sağlamış olabilecekler. Çünkü her ne kadar dikkat edilse de o yaştaki çocukların muhatap kalmaması gereken şeyler olabilmektedir.

Faydalı bir teknoloji haberinin daha sonuna geldik. Teknoloji haberleri konusunda en doğru adres olmaya devam ediyoruz. Siz de bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.