Facebook’ta İş İlanları

Teknoloji haberleri, bu kez iş arayanları ilgilendiriyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık iş ilanlarına da internet üzerinden başvurulmaya başlandı. Farklı iş bulma sitelerinin yanı sıra, Linkedln gibi uygulamalar üzerinden de kullanıcılar iş arayabiliyor, ya da kişisel CV’lerini işverenlerle paylaşabiliyor.

Son gelen teknoloji haberlerine göre, sosyal medya devi Facebook da, iş ilanları yayınlamaya başladığını duyurdu. Yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olduğu düşünülen, sosyal medyanın en popüler platformu Facebook, bundan böyle iş arayanlara da çözümler sunacak.

Instagram ve Snapchat gibi uygulamaların özelliklerini, kendi içindeki uygulamalarına ekleyen Facebook, bundan böyle iş ilanları da yayınlayacak. Kullanıcılar, messenger üzerinden iş başvuruları yapabilecek. Ayrıca Facebook üzerinde sayfası olan firmalara da, sınırsız iş ilanı verme imkanı sağlanacak.

Diğer iş arama platformlarından farklı olarak Facebook, daha çok orta ve küçük ölçekli firmaların ilanlarına yer vermeyi planlıyor. Yine eğitim açısından daha düşük eğitimli kullanıcıların da kolayca iş bulabileceği ilanlar, yakında Facebook platformunda yerini alacak. Şimdilik ilanlar sadece Amerika ve Kanada’da yayınlanmaya başlandı. Yakın gelecekte tüm dünyada iş ilanlarına yer verilmeye başlanacak.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, akıllı telefonların kullanımı da hızla yaygınlaştı. Türkiye’de de akıllı telefon kullananların sayısı oldukça fazla. Hemen hemen tüm akıllı telefon teknolojilerinde kullanılabilen Facebook uygulaması sayesinde, iş bulmak artık daha kolay ve hızlı olacak.

İş ilanlarının yayınlanmaya başlamasıyla, özellikle ev hanımlarının ek iş bulma imkanı artacak. Ayrıca vasıfsız işçi veya öğrencilerin, kendilerine uygun iş bulmaları daha kolaylaşacak. Hem okuyup, hem de çalışmak zorunda olan öğrenciler veya kendilerine ek iş imkanı arayan ev hanımları, artık kendilerine uygun iş ilanlarını Facebook platformu üzerinden takip edebilecek.

İş ilanlarının yayınlanmaya başlaması, özellikle eleman arayan firmalar için de birçok kolaylık getiriyor. Firmaların, sadece Facebook sayfasına sahip olması, kendi sayfalarında sınırsız iş ilanı vermesi için yeterli. Kullanıcılar, firmaların sayfaları üzerinden iş ilanlarını takip edip, diledikleri işlere Messenger üzerinden kolayca başvurabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.