Facebook Hayatımızı Renklendirmeye Devam Ediyor

Merhaba teknoloji sever arkadaşlar. Güncel teknoloji haberlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sosyal medyanın en popüler platformlarından biri olan Facebook ile ilgili bir gelişmeyi sizlere aktarıyoruz. Bilindiği gibi Facebook,  her an yeni bir özellikle bizlere hizmet vermektedir.

Facebook bu günlerde gönderilere yeni bir özellik getirdi. Metin içerikli yapılan gönderiler, yeni özellik ile artık daha renkli olacak. Facebook Renkler özelliğiyle birlikte, görsel imajını daha da güçlendirecek. Bu yeni özellik şu, metin şeklinde olan gönderilerinizde arka planda  istediğiniz rengi seçebileceksiniz.Böylece yazmış olduğunuz yazılar daha dikkat çekici olacaktır. Üstelik istediğiniz rengi seçebilme imkanınız ile yazıya göre ne anlatmak istiyorsanız,  size yardımcı olacak rengi de belirleyebilirsiniz.

Bu yeni özellik olan  renkli durum çubuğunu kullanmak için, durum çubuğuna tıklayıp renk seçmek yeterli olacaktır. Ancak belirtelim ki bu özellik sadece metin içeriklilerde söz konusu oluyor; link, resim, video gibi gönderilerde şu an için söz konusu değildir. Renk özelliği, ilk bakışta basit bir özellik olarak görülebilir. Ancak şöyle geriye doğru bir düşünürseniz, ve Facebook duvarınızı gözünüzün önüne getirseniz siz de iyi olmuş diyeceksiniz. Çünkü Facebook’ın renkli renkli olması gözlere daha çok hitap edecektir. Bu özellik sayesinde dünyanın en popüler sosyal medya platformu sadece mavi ve beyaz renklerden oluşmayacak.

Bu özellik ilk olarak Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Önümüzdeki günlerden itibaren bu özelliği kullanabilecekler, android kullanıcılarının bu renklendirmelerini İOS ve internet kullanıcıları da görebilecek. Ancak bu kullanıcıların da bu özellikten yararlanabilmeleri için bir kaç ay daha beklemeleri gerekecek.

Bu teknoloji haberi ile ilgili bir gelişme olduğunda, sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Ayrıca tüm güncel teknoloji haberlerini sitemizde bulabilirsiniz. Siz de hızla gelişen teknolojiye ayak uyarmak istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin ve bilgilenmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.