Facebook Bu Sefer TV Platformunda Karşımıza Çıkıyor

Merhaba değerli arkadaşlar, yeni bir teknoloji haberi ile sizlerle birlikte olmaya devam ediyoruz. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni özellikleriyle kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Son dönemde özellikle video alanında yenilik yapmaya hazırlanıyor. Haberimizde bahsettiğimiz bir iddia, Facebook’un televizyonda da yer alabilmek için video odaklı bir uygulama hedeflediğinden söz ediyor.

Platformdaki video içeriklere bayadır ağırlık veren Facebook, bu plan çerçevesinde yeni hedefini televizyon olarak belirledi. Söz konusu iddiaya göre şirket, video merkezli bir televizyon uygulaması geliştirmek için çalışmalara başladı. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, bu uygulamanın ismi henüz belli değil. Ancak bu uygulama Apple TV gibi platformlarda yer alacak. Facebook böylece öncelik vermeyi düşündüğü uzun videoları, bu uygulama sayesinde izleyicilerle buluşturacak.

YouTube’da olduğu gibi, bu videolar izlenirken 20. Saniyeden sonra karşımıza reklamlar çıkabilir. Reklamın karşımıza ne zaman çıkacağını ise içerik üreticisi belirleyecek. Bu reklamlardan elde edilecek gelirin %55’i içerik sahibine, %45’i ise Facebook’a kalacak. Sosyal medya devi şirket, TV uygulamasında kendi içeriklerine de yer verecek. Tabi bu konuşulanlar şuan için sadece iddia, ancak güçlü bir iddia. Facebook şimdiye kadar konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Facebook bir açıklama yaparsa yada başka dedikodular olursa bunları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Facebook TV Uygulaması, planladığı gibi gerçekleşirse güzel bir yenilik olacaktır. Mutlaka beğenenler olduğu gibi beğenmeyenler de olacaktır. Teknoloji dünyasının gelişmesi ile bu tarz yenilikler, hayatımıza girmeye devam edecek. Biz de teknoloji haberleri konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Size düşen ise bizi ve sistemizi takip etmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.