Periscope’da 360 Derece Canlı Yayın Dönemi Başlıyor

Merhaba sevgili arkadaşlar, yeni bir teknoloji haberi ile karşınızdayım. Twitter’ın bünyesinde faaliyet gösteren Periscope’a 360 derece canlı yayın özelliği getirildi. Henüz test aşamasında olan bu özellik, birkaç onaylı hesap tarafından incelenmeye devam ediliyor. 360 derece canlı yayın özelliği, yakın zamanda tüm kullanıcılara hizmet verecek.

Bilindiği gibi 2 hafta önce Twitter, periscope altyapısında canlı yayın özelliğine kavuşmuştu. Yine periscope altyapısında gerçekleşecek yeni özelliğinin duyurusunu da yaptı. Son dönemde bir sürü özellik ile bünyesine yenilik katan sosyal medya devi Twitter, bu sefer 360 derece canlı yayın özelliğine başladı. Test aşaması devam eden bu özellik, canlı yayın merakı olanları daha da mutlu edecek gibi. Carolina Basketball’ın resmi hesabı ve başka onaylı hesaplardan, 360 derece canlı yayın özelliği görüntülendi. Daha önce 360 derece kamera özelliğini test edenler bilir, farklı bir deneyim yaşatıyor.

Hepimizin bildiği gibi Twitter’ın en büyük rakibi Facebook olarak gösteriliyor. Daha doğru bir ifade ise, sosyal ağlar denince akla ilk gelen Facebook ve Twitter oluyor. Bu açıdan bu ikili arasında rekabet, oldukça ilgi çekici oluyor. Twitter’ın 360 derece canlı yayın özelliğine geçmesiyle birlikte, rekabette bir adım öne geçtiği belirtiliyor. Test aşaması bittikten sonra, tüm kullanıcılar bu özelliği deneme fırsatı bulacak. Bakalım Facebook, bu özelliğe karşılık nasıl bir hamlede bulunacak.

Facebook, Twitter gibi  ağlarla ilgili yada diğer konularla ilgili tüm teknoloji haberleri size ulaşmaya devam edecek. Bizi takip ederek bu gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Yeni yılda güzel teknoloji gelişmesi olması dileğiyle,  mutlu yıllar diliyorum….