Nokia’nın Geri Dönüşü; Fiyatlar Belli Oldu

Merhaba teknoloji hayranları,

Bugün sizlere güzel bir teknoloji haberimiz var. Belki de aramızdaki çoğu kişinin kullandığı ilk telefon markası olan Nokia, akıllı cihaz dönemine geçmeye hazırlanıyor. Sektöre tekrar dönen Nokia’nın Android işletim sistemli yeni ürünü hakkında bilgiler gelmeye başladı.

Son dönem teknolojisinde geride kalan Nokia, Android ve iOS cihazların yükselişiyle geri çekişmişti. Daha sonra da Microsoft‘un bünyesine dahil olmuştu. Nokia’nın bu durgunluğu özellikle Nokia seven teknoloji meraklılarını üzmüştü.

Bilindiği gibi Nokia tekrardan bu sektöre adım atmak için harekete geçmişti. Önümdeki yılın ilk ayları Nokia için hareketli geçecek. HMD Global adlı şirket de bu yolda Nokia’nın yanında olacak.

Teknoloji haberleri takipçilerinin de bileceği gibi, Nokia’nın yeni yılda çıkaracağı telefonlar hakkında pek çok bilgi paylaşılmıştı. Tek bilinmeyen detay olan fiyat hakkında da bilgiler gelmeye başladı. HMD CEO’su Arto Nummela, verdiği röportajda fiyat hakkında da bilgi paylaştı.

D1C adı ile gelecek olan Nokia’nın yeni modelleri, 2GB ve 3GB RAM seçenekleriyle iki farklı versiyonda olacak. 2GB’lık olanı 150 dolar, 3GB’lık olanı 200 dolar olarak karşımıza çıkacaktır. Fiyatlardan da anlayacağımız üzere bu cihazlar giriş seviyesinde olacaktır. İlerleyen zamanlarda daha üst modelleri görebiliriz. Bunu daha önceden de ortaya çıkan özelliklerden anlayabiliriz. Bu özellikleri tekrar hatırlayalım:

– 1.4GHz’lık Snapdragon 430 çipset

– Adreno 505 GPU

– Android Nougat 7.0 işlemci

– 5-5,5 inç, 1080p ekran özelliği

– 16 GB sabit depolama

– 13 ve 16 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera

Nokia D1C’nin MWC 2017 Şubat etkinliğinde görücüye çıkması bekleniyormuş. Görelim bakalım nasıl olacak. Ben de aramızdaki birçok arkadaş gibi Nokia’cı olduğumdan merakla bekliyorum. Bizimle birlikte siz de teknoloji gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin. En hızlı ve en güvenilir teknoloji haberlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz.