Güle Güle Lig TV, Hoşgeldin beIN Sports

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, futbolseverleri ilgilendiren bir haber ile karşınızdayım. Futbolseverler bilir, yakın bir tarihte Türkiye Spor Toto Süper Lig’in yayın hakları ihalesi yapılmıştı. beIN Medya Grubu’nun satın aldığı Digitürk, 13 ocaktan itibaren değişmeye başlıyor.

Eylül 2016 tarihinde, Katar merkezli küresel medya grubu beIN medya, yapılan ihale sonucunda Digitürk’ün yeni sahibi olmuştu. Digitürk’ün sahinin değişmesiyle birlikte başka değişiklikler de bekleniyordu. 2017 yılına değişiklikle başlayan şirket ilk olarak Lig TV’nin adını değiştirerek, küresel çapta bilinen beIN Sports yaptı. 13’tan itibaren Lig TV’nin 4 kanalı birden beIN sports olacak. Ayrıca ek olarak 2 kanal daha eklenerek, toplamda 6 kanal beIN sports adıyla hizmet verecek. Bunun yanında birçok Digitürk kanalının da beIN sports adıyla anılacağı söyleniyor. Ancak şuan için tek kesin bilgi Lig TV ile ilgili.

İzleyiciler halen Türkiye Süper Ligi ve Turkish Airlines Euroleague gibi ligleri Lig TV’den izleyebiliyor. Yeni isimle birlikte bu Ligler daha da artacak. beIN Sports lisansıyla birlikte Amerika Major League, Moto GP, Formüle 1, WTA Tenis,  ATP Tenis, NBA, Asya AFC Şampiyonlar Ligi, Capo Libertadores, İtalya Serie A, Fransa League 1, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, İngiltere Premier Ligi, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi müsabakalarına yer verecek. Ayrıca Voleybol, Boks ve hatta curling karşılaşmalarına yer verecek.

13 Ocak’dan itibaren beIN Sports’un kanal bilgisi ile ilgili ayrıntı bilgi alacağımızı umut ediyoruz. Bu konuyla ilgili sizleri bilgilendirmeye de devam edeceğiz. Eğer Lig TV sahibiyseniz yada bundan sonra almayı düşünüyorsanız, bizi takip etmeye devam edin. beIN Sports yeni kanal ve sürprizleri ile bize hizmet vermeye devam edecek. Biz de tüm teknoloji haberleri gibi en güncel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.