Dünyanın İlk Çift Direksiyonlu Motorsikleti

Merhaba değerli arkadaşlar, bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayım. Bursalı bir avukat tarafından tasarlanan Çift Direksiyonlu Motorsiklet büyük ilgi görüyor. Bursalı avukat Nezih Sütçü’nün “racing” ve “chopper” tarzında sürüş imkanı sağlayan motorsikleti görenler hayran kalıyor.

Bursa Choppers Klübü Derneği Başkan’ı avukat Nezih Sütçü, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamalarda derneklerinin 2011 yılında kurulduğunu ve derneğe chopper tarzı motor sahiplerinin üye olabildiğini söyledi.

Chopper kelimesi “kişiye özel” anlamına geldiğini ifade eden avukat Sütçü, herhangi bir motorsikletin boyasında, direksiyonunda veya egzozunda değişiklikler yapılarak chopper tarzına dönüştürülebileceğini belirtti. Chopper tarzı motorsikletleri yaygınlaştırmayı amaçlayan derneğin, şuan için 60 üyesi bulunuyor. Üye seçiminde meslekler göz önüne alınmıyor, chopper motoru ve ehliyeti olması yeterli. Aralarında avukat, eczacı, apartman görevlisi gibi birçok meslekten insan bulunuyor.

Söz konusu motorsikleti chopper’a dönüştürme başladıklarını, bazı deneyimlerden sonra her şeyin yolunda gittiğini belirten Sütçü, bu motorsikletle yolda chopper modunda iken ayak uzatarak rahat rahat gidebildiğini de ekledi. Motorsiklet, yarış modundayken saatte 300 kilometre hıza çıkabiliyor. Ancak chopper’ın felsefesi hızlı ve tehlikeli bir sürüşe karşıdır. Tasarımın özeti şu, güç var ama onu kullanmama zevki yaşanıyor.

İki direksiyonlu motorsiklet tasarımının kendine ait olduğunu belirten Sütçü, motoru 2010 yılında 0 olarak satın aldığını, 6 ay hız motoru olarak kullandıktan sonra chopper tarzına dönüştürdüğünü söyledi. Motorun kendisi ile birlikte toplam maliyeti 150 bin TL olmuş. Chopper meraklılarına duyurulur, ilginiz varsa ve Bursa’da yaşıyorsanız bir uğramalısınız. Bizi takip ederek teknoloji haberleri konusunda en güncel gelişmeleri bizimle öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.