Donald Trump Twitter’ı Küçük Olarak Değerlendirdi

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi sürpriz bir şekilde ABD‘nin yeni başkanı Donald Trump olmuştu. Seçim sürecinde başkan olması sürpriz görülen Trump, bu süreçte yaşananları unutmamış gibi….

Dün gerçekleştirilen teknoloji yöneticileri toplantısına Twitter davet edilmedi. Çağırılmama sebebi ise Twitter’ın küçük bir şirket olması.

Reuters‘e göre Donald Trump, geçen Çarşamba yapılan toplantıya Twitter’ı çağırmadı. Başkan Trump’ın sözcüsü, firmanın küçük olmasından dolayı teknoloji yöneticileri toplantısına davet edilmediğini açıkladı.

Sayın Trump acaba küçük olduğundan mı çağırmadı, yoksa başka bir derdi mi var? Bakalım acaba Twitter neden çağrılmamış…

Trump’ın en çok üzerinde durduğu alan propaganda, siber güvenlik gibi gibi konular olmuştur. Buna rağmen Twitter’ın toplantıya davet edilmemesi büyük şaşkınlık yarattı. Twitter’ın değeri 13.85 milyar dolardır. Bu değeriyle Facebook ve Amazon‘ dan daha küçüktür. Toplantıya katılan en küçük firma ise 31.92 milyar $ serveti ile elektrikli araba yapım şirketi Tesla

Trump, Twitter aracılığıyla seçmenleri ile doğrudan iletişim kurabilir. Buna rağmen çağırılmamasının sebebi firmanın küçük olması değil gibi. Çünkü sayın Obama döneminde toplantılara sürekli çağrılırdı Twitter. Twitter hâlâ bir kaç politikacı tarafından kullanılmaktadır. Ortalıkta dolaşan bir dedikodu Twitter’ın davet edilmemesinin asıl nedenini ortaya koyacak gibi. Dolaşan haber Twitter’ın, Trump’ın başkan adaylığını desteklemediği şeklinde. Trump toplantıda, “aramızda yüzlerce kişinin bulunması için bir arama yaptığımız söylenemez.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Ayrıca ” ve zaten Peter, bu şirketler çok küçük hem de canavar şirketler” diyerek eklemede bulundu.

Bakalım bundan sonraki teknoloji toplantılarında Twitter’ı görebilecek miyiz? Yoksa Trump inatlaşmasına devam mı edecek? Ya da Twitter, Trump’ın gönlünü alacak bir açıklamada mı bulunur? Bunlardan biri mi gerçekleşecek yoksa başka bir şey mi olacak bilemiyoruz. Cevabını sizin gibi ben de merak ediyorum. Teknoloji haberlerinin doğru adresi olan sitemiz sayesinde bunu öğrenebiliriz, bizi takip etmeye devam edin…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.