Donald Trump, Tercihini iPhone’dan Yana Kullandı

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, ilginç bir haber ile tekrardan sizlerle birlikteyim. ABD’nin yeni başkanı olan Trump, tercihini iPhone’dan yana kullandı. Yemin ederek göreve başlayan Trump, güvenlik nedeniyle Android sistemli cihazını bıraktı. Trump 4 yıllık görev süresi boyunca iPhone kullanacak.

Bilindiği gibi Cumhuriyetçi partinin adayı olarak girdiği yarışta, Clinton’ı geride bırakarak ABD’nin yeni başkanı seçilmişti, sayın Trump. Yemin ettikten sonra ilk imzaları atarak, göreve başlamış oldu.

Trump’ın göreve başlaması sadece siyasetçileri değil, aynı zamanda teknoloji dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Bunun örneklerinden biri,  çiçeği burnunda Başkan’ın telefon tercihini değiştirmesi olarak söylenebilir. Güvenlik sebebiyle Android telefonunu kullanmayı bıraktı. ABD basınında yer alan haberler, bu durumun kısa süreli olmayacağını ve 4 yıllık görev süresince android değil, iPhone kullanacağını belirtti. Tabi Trump’ın bu davranışı ona has değil. Daha önce başka bir ABD Başkan’ı, Başkan seçildiysen sonra telefonunu değiştirmişti. Bu başkan, çoğunuzun tahmin edeceği üzere sayın Obama

8 yıl başkanlık yapan Obama, 2009 yılında kullandığı telefonu değiştirmişti. Daha önce Blackberry telefonu kullanan Obama, Başkan seçildikten sonra çeşitli nedenlerle Blackberry’sine veda etmek zorunda kalmıştı.

Bakalım Obama ile başlayan ve Trump’la devam eden bu gelenek, Trump’tan sonra da devam edecek mi? Bunu öğrenmemiz için olağanüstü bir durum olmadığı sürece 4 yıl beklememiz gerekecek. Biz bu arada teknoloji haberleri konusunda sizleri bilgilendirmeye devam edelim. Siz de bizi takip ederek, güncel teknoloji gelişmelerini bizim aracılığımızla öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.