David Beckham Ne Ki, Adriana Lima Bile Var!

Teknoloji meraklıları merhaba, ilginç bir haber ile karşınızdayım. Sosyal medyanın gündem haberlerinden birini daha sizlere aktarıyorum. İzmir’de bir üniversite öğrencisinin, toplu taşımalar için yaptığı kart başvurusu gündem oldu. Üniversiteli genç, kart başvuru için istenen fotoğraf için kendi fotoğrafını değil, ünlü eski futbolcu David Beckham’ın fotoğrafını vermiş. Bunun ortaya çıkmasından sonra İzmir belediyesinden efsane bir açıklama geldi.

Bir kaç hafta önce, İzmir’de yaşayan L.E.M. isminde bir üniversite öğrencisi, öğrenci kartı için verdiği fotoğraf kabul edilmeyince İngiliz futbolcu David Beckham’ın fotoğrafını göndermişti. Kendi fotoğrafını kabul etmeyen yetkililer Beckham’ın fotoğrafını kabul etmişler. Sosyal medya sayesinde bayağı bir gündem olan bu haber, bu sayede İzmir belediyesi tarafından duyulmuş. İzmir belediyesinin haberi öğrenmesinin ardından, yanlış fotoğrafın olduğu tüm kartlar iptal edilmiş.Üniversite öğrencisinin başvurusunun ortaya çıkmasının ardından ESHOT Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamaya ilişkin bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

Her gün binlerce kart başvurusu alan kart ünitesindeki arkadaşların daha önce Beckham gibi bir çok başvuruya şahit olduklarını belirtti. Bu güne kadar, Brad Pitt, Adriana Lima, Angelina Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil gibi ünlülerin fotoğraflarına denk geldiklerini de ekledi. Bu tarz 40 tane kimlik tespit edip,  bunları iptal ettiklerini ifade etti. Yoğun talep üzerine, daha önce fark edilemeyen bir kimlik daha sonra iptal edilmiş. Bu kimlik sosyal medyada haber olan L.E.M’nin kimlik kartı… Bu kimlik de 26 Aralık 2016 tarihi itibariyle iptal edilmiş.

İlk etapta bizi güldüren bir haber olsa da, yapılanların yanlış olduğunu kabul etmek gerek, bakalım buna benzer ne tür haberlerle karşılaşacağız. Diğer teknoloji haberleri de sitemizde sizleri beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.