Bu Seferki Hacker Tehditle Gündeme Geldi

Merhaba değerli okuyucular,

San Franciscodaki hacker tehdidi yeni bir hacker hikayesinin oluşmasına yol açtı. Metroyu hackleyen ve yolcuların cuma-cumartesi günlerinde ücretsiz geçiş yapmalarını sağlayan hacker’in para talebi kabul görmedi, bunun üzerine hacker tehditler savurmaya başladı.

Daha önce de bu tarz hacker haberleri duymuş olmalısınız ancak bu haberimiz teknolojinin bazen önlenemez sıkıntılara yol açacağını sizlere gösterecektir. Okuyucular arasında hackerlar ya da hacker’lığa merak salanlar mutlaka vardır. Hacker’lık yapmasalar da böyle bir teknolojik birikime sahip olmak herkesin hayali olmuştur. Haberdeki hackerımız da metroyu iki gün ücretsiz hale getirdikten sonra, firmadan para istemiş ancak bu istek firma tarafından kabul görmemiştir. 100 Bitcoin yani 73 bin dolar talep eden ve talebine cevap bulamayan adam başka bir hacker’lık tehdidiyle şirketi rahatsız etmeye devam etti.

Müşteriler ve çalışanlar hakkındaki 30 GBlık gizli verileri sızdırma tehdidinde bulunan adam San Francisco MUNI yetkililerinden henüz cevap alamadı. Hâlâ bazı istasyonların hacker’ın kontrolünde olduğunu söyleyen şirketin yazılımcıları, bu adamdan kurtulmanın yollarını düşünmekte ve bu doğrultuda çalışmaya devam etmektedir.

Teknolojinin daha çok olumlu yönlerinin olması onun bizleri sıkıntıya sokmayacağı anlamına gelmiyor. Bu konuda en bilinen yöntem ise hackerlik. Artık bir meslek haline gelen bu durum bazı şirketleri çok zor durumda bırakmaya devam ediyor. Bu teknoloji haberimiz de bize bunu rahatlıkla ifade ediyor. Böyle bir hikayenin devamını sizler gibi biz de merak etmekteyiz. Görelim bakalım hacker’ın yeni hamlesi nasıl olacak ya da firma yetkilileri bu soruna dur diyebilecekler mi? Hikayenin sonu için bizi takip etmeye devam edin.Daha farklı hikayeler ve ilginizi çeken tüm teknoloji haberleri bizimle size ulaşmaya devam edecek.

bu-seferki-hacker-tehditle-gundeme-geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.