Apple iPhone’u Hindistan’da Üretecek

Merhaba teknoloji sever arkadaşlar,

Teknoloji dünyasını ilgilendiren yeni bir haberle daha sizleri bilgilendiriyoruz.

Teknomedia.net sitesi teknoloji haberlerini sizler için derlemeye ve sizlere sunmaya devam edecek. Sizler de sayfamızın linkini ya da arkadaşlarınızın da okumasını istediğiniz bir haberimizin linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız hem bize destek vermiş olursunuz, hem de arkadaşlarınızın en yeni ve güncel teknoloji haberlerinden haber olmasını sağlamış olursunuz.

Hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan hatta vücudumuzun bir uzvu haline gelen akıllı telefonlar… Sosyal medya kullanımın artmasıyla birlikte akıllı telefon kullanımı ve akıllı telefonlara ayırdığımız zamanlar büyük bir artış gösterdi. Akıllı telefonlar bu kadar popüler olmuşken üreticiler de kendi aralarında bir savaş vermeye başladılar. Bu savaşın öncü firmalarından pazar payının yadsınamaz bir kısmını elinde bulunduran Apple firması ürettiği telefonlara iPhone diyerek, hayatımızda önemli bir noktaya sahip oldu.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan Teknoloji Bakanı Priyank Kharge, Apple ile prensipte anlaşıldığını ve nisan ayından itibaren iPhoneların montajının Hindistan’da yapılmaya başlayacağını bildirdi. Apple’ın iPhone’u Hindistan’ın teknoloji merkezi Bangalore’da üreteceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın üretimi ABD sınırları içerisinde toplama planına göre Apple, ABD sınırları dışında yaptığı üretimler için yüksek vergi vermesi söz konusu.

Bu durumun bize yansıması ne olur? Çoğumuzun kullandığı iPhone artık bize daha pahalı mı gelecek? Yoksa vergilerle maliyeti artan iPhone Hindistan’da daha ucuza üretim yaparak bunu dengeleyecek mi? iPhone fiyatı artması durumunda sevdiğimiz ve tercih ettiğimiz bir markadan uzaklaşmak zorunda mı kalacağız? Gelecek bize bu soruların cevaplarını daha iyi verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.